Podhale

Bachledówka to wzniesienie ok. 947 m n.p.m. na Pogórzu Gubałowskim między Czerwiennem a Ratułowem w odległości ok. 8 km od Zakopanego. To miejsce wyjątkowe na Podhalu. Ze wszystkich stron rozciągają się z Bachledówki niepowtarzalne widoki górskich krajobrazów.

Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec

Na południe od Chrzanowa (ok. 8 km) i czterdzieści pięć minut nieśpiesznej jazdy samochodem z Krakowa (ok. 40 km, droga nr 780) znajdują się ruiny średniowiecznego zamku biskupów krakowskich – Lipowiec. Wraz z położonym w bezpośrednim sąsiedztwie skansenem w Wygiełzowie to jedno z ciekawszych miejsc, które warto odwiedzić podczas rodzinnej wyprawy.

Dolina Kościelska

Dolina Kościeliska jest drugą co do wielkości doliną po polskiej stronie Tatr Zachodnich (po Dolinie Chochołowskiej), ma 9 km długości i ok. 27 km szerokości, co daje powierzchnię 35 km2. Jest tzw. doliną walną, czyli taką, która rozpościera się od podnóża Tatr aż po ich grzbiet.

Bachledówka

Trzygwiazdkowy Hotel & Spa Bachledówka to wyjątkowe miejsce w sercu Podhala. Hotel położony jest na rozległej działce widokowej (ok. 1000 m n.p.m.), z której można podziwiać rozciągającą się na południu panoramę polskich oraz słowackich Tatr, a w kierunku północnym - Gorce z Turbaczem, na zachodzie zaś Babią Górę i Pilsko.

Skalne Labirynty "Błędne skały"

Odwiedzając Ziemię Kłodzką zajrzyjcie do baśniowych i malowniczych labiryntów, które, według legendy, stworzył Duch Gór – Liczyrzepa. Są gotową scenografią do filmu. Zresztą, kręcono tam "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian", "Przyjaciel wesołego diabła" i "Dwa światy".

Majówka na czterech kółkach

Z badania CBOS wynika, że w 2015 roku Polacy odwiedzali najchętniej Włochy i Niemcy. Dużym powodzeniem cieszyły się również: Grecja, Wielka Brytania, Hiszpania i Chorwacja. Okazuje się, że coraz częściej organizujemy wycieczki samodzielnie lub decydujemy się na biuro podróży, ale z dojazdem własnym. Niezależnie od tego, czy wyjedziemy tylko na weekend, czy przedłużymy nasz majowy urlop w Polsce lub za granicą – warto wcześniej  zadbać także o samochód, by podróż odbyła się bez niespodzianek.

rodzinny hotel grand sal

W Wieliczce, na terenie malowniczego Parku św. Kingi, w pobliżu tężni solankowej znajduje się kameralny Hotel Grand Sal****. Obiekt mieści się w budynku zrekonstruowanych Łazienek Salinarnych z przełomu XIX/XX wieku.

Dwór w Tomaszowicach
Dwór w Tomaszowicach
Krakowska 68
Tomaszowice

Zabytkowy XIX-wieczny zespół dworsko-parkowy w Tomaszowicach, usytuowany u wrót Krakowa, jest wpisany do rejestru zabytków i otoczony opieką konserwatora.

Góra Parkowa w Krynicy
Góra Parkowa Krynica
Aleja im. Leona Nowotarskiego 1,33-380
Krynica Zdrój

Urok Krynicy-Zdroju to nie tylko zatopiony latem w zieleni deptak, pijalnie wód, fontanny czy stylowe zabudowania. Głównym atutem uzdrowiska jest jego położenie u podnóża malowniczych, zalesionych pasm górskich Beskidu Sądeckiego.

Ekopark Wschodni

Podczele – osiedle mieszkaniowe Kołobrzegu, spokojne i zielone, z dala od zgiełku, tłumów wczasowiczów i budek z kebabami. Kto chce wypoczywać na plaży, nie musi biec z parawanem o 5 rano. Poza strzeżonym kąpieliskiem, gdzie zwykle jest sporo plażowiczów, miejsce do zażywania kąpieli słonecznych znajdziemy bez problemu.

Zamek Pieskowa Skała ponownie otwarty

Zamek Królewski na Wawelu ogłasza zakończenie projektu „Pieskowa Skała". Konserwacja architektury zamku i poszerzenie oferty edukacyjno-kulturalnej”, realizowanego w ramach Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego”, współfinansowanego z MF EOG 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.