Gdy dziecko boi się „borowania” zębów

85,6 proc. dzieci 6-letnich i 95 proc. 18-latków ma próchnicę zgodnie z wynikami Ogólnopolskiego Monitoringu Zdrowia Jamy Ustnej (2008—2012). Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć, ale z danych statystycznych wynika że prawie 90 proc. Małych Pacjentów wymaga leczenia stomatologicznego. Leczenie próchnicy poprzez oczyszczenie chorych tkanek zęba wiertłem i założenie wypełnienia jest najbardziej rozpowszechnioną metodą. Jak sobie poradzić w sytuacji gdy dziecko boi się „borowania”? Czy wiertło jest jedynym narzędziem do oczyszczenia zęba od chorych tkanek?

„To widzowie wyklaskali nam sukces“ – wyjątkowy wywiad z Andrzejem Sikorowskim

Chciałbym, aby, każdy koncert poruszał ludzi siedzących na publiczności. Warunki bywają jednak różne. Czasami są to sale teatralne, gdzie jest oświetlenie i odpowiednia atmosfera, ale grywa się również pikniki na otwartym powietrzu, gdzie ludzie piją piwo i wtedy ta intymność jest całkowicie inna. Mam taki zwyczaj, że swoje śpiewanie adresuje zazwyczaj do jednej osoby, którą wybieram spośród publiczności.

Olej rydzowy – eliksir zdrowia i młodości

Olej rydzowy jest tradycyjnym produktem z Wielkopolski. Pozyskiwany jest z nasion lnianki (łac. Camelina sativa L.) – jednej z najstarszych uprawnych roślin oleistych. Wykazjue wiele właściwości prozdrowotnych. Ma także szerokie zastosowanie w kosmetologii.

zasypianie

Spanie uchodzi za czynność pozornie za banalną. Wydawać by się mogło, że jest to jedna z niewielu umiejętności, którą każdy z nas opanował do perfekcji. Wystarczy jedynie zamknąć oczy, by znaleźć się w „błogich objęciach Morfeusza”. Nic jednak bardziej mylnego! Badania wskazują, że duża cześć społeczeństwa nie potrafi spać we właściwy sposób.

obozy dla dzieci

Letni wypoczynek młodzieży jest bardzo ważny dla ich zdrowia i rozwoju. Nie chodzi tylko o to, by nie mieć szkolnych obowiązków, długo spać i robić to, na co ma się ochotę – takie słodkie lenistwo może cieszyć najwyżej przez dwa, trzy dni, potem jednak zamienia się w bezczynność, która sprzyja nudzie, ale nie kreatywności.

O cukrze warto wiedzieć więcej

Czy cukier uzależnia? Jaka jest jego zalecana dawka w naszej diecie? Czy można włączyć produkty zawierające cukier do codziennego jadłospisu, jednocześnie zachowując zdrową i szczupłą sylwetkę? Na te i inne pytania odpowiada raport autorstwa dietetyczki Agnieszki Piskały, który powstał w ramach programu edukacyjnego „Uczymy jak słodzić”. 

 Bezpieczne wakacje – udane wakacje

Wakacje! Czas zatem na zasłużony odpoczynek po długim roku szkolnym, wyjście z utartych codziennych schematów i rutyny dnia. Warto jednak podczas letniej kanikuły nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby niepotrzebne incydenty nie zakłócały dobrej zabawy i wypoczynku.

imbir

Imbir to roślina, która w naturze występuje w tropikalnej Azji i Australii, a o jego prozdrowotnym działaniu wspominają już chińskie księgi medyczne pochodzące z III w. p.n.e. Uznawany jest on za najstarszą roślinę leczniczą.

Wyjazd z psem za granicę – poradnik

Paszport, wszczepiony chip lub oznakowanie tatuażem oraz aktualne szczepienia składają się na zestaw warunków koniecznych do spełnienia, jeśli chcemy wyruszyć z psem poza granice Polski do większości państw Unii Europejskiej. Sprawdź, o czym jeszcze należy pamiętać i jak załatwić formalności.