dynie

Dyniami jesień się zaczyna… Targowiska i warzywne stragany już od września mienią się słonecznymi barwami tych warzyw. Popularność dyń w Polsce od kilku lat rośnie, choć warto zaznaczyć, że przez wiele lat dynia była warzywem zapomnianym, uprawianym marginalnie.

Polscy rodzice chcą lepiej dbać o bezpieczeństwo dzieci w internecie

Co trzeci rodzic stara się kontrolować czas, który dziecko spędza z telefonem wprowadzając ograniczenia – najczęściej są to limity czasowe. Zdarza się również, że dostęp do smartfona traktowany jest jako element gratyfikacji, np. za to, że dziecko jest grzeczne lub wykonało swoje obowiązki. Według badania w większości polskich rodzin rozmawia się na temat bezpieczeństwa w sieci.

imbir

Imbir to roślina, która w naturze występuje w tropikalnej Azji i Australii, a o jego prozdrowotnym działaniu wspominają już chińskie księgi medyczne pochodzące z III w. p.n.e. Uznawany jest on za najstarszą roślinę leczniczą.

O cukrze warto wiedzieć więcej

Czy cukier uzależnia? Jaka jest jego zalecana dawka w naszej diecie? Czy można włączyć produkty zawierające cukier do codziennego jadłospisu, jednocześnie zachowując zdrową i szczupłą sylwetkę? Na te i inne pytania odpowiada raport autorstwa dietetyczki Agnieszki Piskały, który powstał w ramach programu edukacyjnego „Uczymy jak słodzić”. 

 Rozwój emocjonalny dziecka w okresie wczesnoszkolnym

Późne dzieciństwo, zwane także młodszym wiekiem szkolnym, to okres trwający od siódmego do dziesiątego – dwunastego roku życia. Stanowi ono dla dziecka i jego rodziny rodzaj pomostu między dzieciństwem a adolescencją. Pierwsza klasa szkoły podstawowej traktowana jest natomiast jako etap przejściowy między wiekiem przedszkolnym a szkolnym.

edukacja alternatywna

Rodzice coraz bardziej świadomie kształtują ścieżkę edukacyjną swoich dzieci. Już nie wystarcza im to, że szkoła jest blisko, oferuje dużą liczbę godzin angielskiego i zajęcia pozalekcyjne. Chcą zapewnić swoim dzieciom jak najbardziej wszechstronny rozwój. A dla każdego ta „wszechstronność” może oznaczać coś innego. Tradycyjnej szkole coraz trudniej zaspokoić te potrzeby.

Gdy dziecko boi się „borowania” zębów

85,6 proc. dzieci 6-letnich i 95 proc. 18-latków ma próchnicę zgodnie z wynikami Ogólnopolskiego Monitoringu Zdrowia Jamy Ustnej (2008—2012). Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć, ale z danych statystycznych wynika że prawie 90 proc. Małych Pacjentów wymaga leczenia stomatologicznego. Leczenie próchnicy poprzez oczyszczenie chorych tkanek zęba wiertłem i założenie wypełnienia jest najbardziej rozpowszechnioną metodą. Jak sobie poradzić w sytuacji gdy dziecko boi się „borowania”? Czy wiertło jest jedynym narzędziem do oczyszczenia zęba od chorych tkanek?

„To widzowie wyklaskali nam sukces“ – wyjątkowy wywiad z Andrzejem Sikorowskim

Chciałbym, aby, każdy koncert poruszał ludzi siedzących na publiczności. Warunki bywają jednak różne. Czasami są to sale teatralne, gdzie jest oświetlenie i odpowiednia atmosfera, ale grywa się również pikniki na otwartym powietrzu, gdzie ludzie piją piwo i wtedy ta intymność jest całkowicie inna. Mam taki zwyczaj, że swoje śpiewanie adresuje zazwyczaj do jednej osoby, którą wybieram spośród publiczności.

Olej rydzowy – eliksir zdrowia i młodości

Olej rydzowy jest tradycyjnym produktem z Wielkopolski. Pozyskiwany jest z nasion lnianki (łac. Camelina sativa L.) – jednej z najstarszych uprawnych roślin oleistych. Wykazjue wiele właściwości prozdrowotnych. Ma także szerokie zastosowanie w kosmetologii.

zasypianie

Spanie uchodzi za czynność pozornie za banalną. Wydawać by się mogło, że jest to jedna z niewielu umiejętności, którą każdy z nas opanował do perfekcji. Wystarczy jedynie zamknąć oczy, by znaleźć się w „błogich objęciach Morfeusza”. Nic jednak bardziej mylnego! Badania wskazują, że duża cześć społeczeństwa nie potrafi spać we właściwy sposób.

Wyjazd z psem za granicę – poradnik

Paszport, wszczepiony chip lub oznakowanie tatuażem oraz aktualne szczepienia składają się na zestaw warunków koniecznych do spełnienia, jeśli chcemy wyruszyć z psem poza granice Polski do większości państw Unii Europejskiej. Sprawdź, o czym jeszcze należy pamiętać i jak załatwić formalności.