O cukrze warto wiedzieć więcej

Czy cukier uzależnia? Jaka jest jego zalecana dawka w naszej diecie? Czy można włączyć produkty zawierające cukier do codziennego jadłospisu, jednocześnie zachowując zdrową i szczupłą sylwetkę? Na te i inne pytania odpowiada raport autorstwa dietetyczki Agnieszki Piskały, który powstał w ramach programu edukacyjnego „Uczymy jak słodzić”. 

 Bezpieczne wakacje – udane wakacje

Wakacje! Czas zatem na zasłużony odpoczynek po długim roku szkolnym, wyjście z utartych codziennych schematów i rutyny dnia. Warto jednak podczas letniej kanikuły nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby niepotrzebne incydenty nie zakłócały dobrej zabawy i wypoczynku.

„To widzowie wyklaskali nam sukces“ – wyjątkowy wywiad z Andrzejem Sikorowskim

Chciałbym, aby, każdy koncert poruszał ludzi siedzących na publiczności. Warunki bywają jednak różne. Czasami są to sale teatralne, gdzie jest oświetlenie i odpowiednia atmosfera, ale grywa się również pikniki na otwartym powietrzu, gdzie ludzie piją piwo i wtedy ta intymność jest całkowicie inna. Mam taki zwyczaj, że swoje śpiewanie adresuje zazwyczaj do jednej osoby, którą wybieram spośród publiczności.

imbir

Imbir to roślina, która w naturze występuje w tropikalnej Azji i Australii, a o jego prozdrowotnym działaniu wspominają już chińskie księgi medyczne pochodzące z III w. p.n.e. Uznawany jest on za najstarszą roślinę leczniczą.

obozy dla dzieci

Letni wypoczynek młodzieży jest bardzo ważny dla ich zdrowia i rozwoju. Nie chodzi tylko o to, by nie mieć szkolnych obowiązków, długo spać i robić to, na co ma się ochotę – takie słodkie lenistwo może cieszyć najwyżej przez dwa, trzy dni, potem jednak zamienia się w bezczynność, która sprzyja nudzie, ale nie kreatywności.

Wyjazd z psem za granicę – poradnik

Paszport, wszczepiony chip lub oznakowanie tatuażem oraz aktualne szczepienia składają się na zestaw warunków koniecznych do spełnienia, jeśli chcemy wyruszyć z psem poza granice Polski do większości państw Unii Europejskiej. Sprawdź, o czym jeszcze należy pamiętać i jak załatwić formalności.

Cholina – reżyser filmu o przyszłości

Cholina to prawdziwa gwiazda wśród substancji odżywczych. Potrzebna jest od samego początku życia aż po jego kres. Kształtuje mózg i układ nerwowy płodu, zapobiegając jego defektom. Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. Posiada nawet właściwości… epigenetyczne! Czego chcieć więcej?

Olej rydzowy – eliksir zdrowia i młodości

Olej rydzowy jest tradycyjnym produktem z Wielkopolski. Pozyskiwany jest z nasion lnianki (łac. Camelina sativa L.) – jednej z najstarszych uprawnych roślin oleistych. Wykazjue wiele właściwości prozdrowotnych. Ma także szerokie zastosowanie w kosmetologii.

Skąd się bierze bunt lub wycofanie u dzieci?

Jeśli nieświadomie zaburzamy naturalny rozwój dziecka, potrafi nam to ono przekazać na dwa sposoby. Jest zbuntowane, przysparza wielu problemów wychowawczych, łamie wszelkie ustanawiane zasady. Lub przeciwnie – staje się wycofane, mało spontaniczne, apatyczne. Warto wówczas przyjrzeć się dokładniej własnemu sposobowi postępowania i zrewidować, które nasze zachowania mogą być tego przyczyną.

Gdy dziecko boi się „borowania” zębów

85,6 proc. dzieci 6-letnich i 95 proc. 18-latków ma próchnicę zgodnie z wynikami Ogólnopolskiego Monitoringu Zdrowia Jamy Ustnej (2008—2012). Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć, ale z danych statystycznych wynika że prawie 90 proc. Małych Pacjentów wymaga leczenia stomatologicznego. Leczenie próchnicy poprzez oczyszczenie chorych tkanek zęba wiertłem i założenie wypełnienia jest najbardziej rozpowszechnioną metodą. Jak sobie poradzić w sytuacji gdy dziecko boi się „borowania”? Czy wiertło jest jedynym narzędziem do oczyszczenia zęba od chorych tkanek?

pluszaki

Do karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego trafiło 2 100 pluszaków, a Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika otrzymał 164 zabawki. To wynik zbiórki prowadzonej przez IKEA Kraków. Pluszaki i zabawki mają pomóc chorym lub poszkodowanym w wypadkach dzieciom, choć na chwilę zapomnieć o stresie i bólu.