ubezpieczenia samochodów

OC to najbardziej podstawowe ubezpieczenie, którym musi być objęte każde auto z polską rejestracją. Wielu kierowców poprzestaje na tej polisie, nie mając świadomości, że daje ona bardzo szczątkową ochronę. Dlatego warto dobrać do niej inne ubezpieczenia, o których piszemy poniżej.

Przesolone Święta Wielkanocne

Czy wiesz, że 100 g groszku konserwowego, który dodajemy do sałatki jarzynowej ma 90 razy więcej soli niż 100 g groszku świeżego? Czy wiesz, że 100 g wędliny, która będzie gościła na wielkanocnym stole zawiera 21 razy więcej soli niż 100 g świeżego mięsa, które wystarczyłoby oprószyć ziołami i upiec?

Dzieci – to mali ludzie

Jesper Juul to duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie. Jego książka "Twoje kompetentne dziecko" jest jednym z najbardziej cenionych poradników wychowawczych na świecie i światowym bestsellerem.

Według statystyk, około 10% społeczeństwa posługuje się sprawniej lewą ręką niż prawą. Wynika to z silniejszego rozwoju prawej półkuli mózgu, a to z kolei spowodowane jest genetyką. Jeszcze do niedawna w społeczeństwie funkcjonowało silne przekonanie, że trzeba walczyć z tą „odmiennością”, jednak coraz więcej rodziców pozwala swoim pociechom na używanie tej ręki, którą jest im wygodniej jeść czy pisać.

Ferie zimowe bez przykrych niespodzianek

Już 15 stycznia w województwie mazowieckim, dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Później, bo 22 stycznia, na ferie wyjadą uczniowie z woj. warmińsko-mazurskiego, a na końcu – 29 stycznia - m.in. z lubelskiego, łódzkiego i pomorskiego. Jak Polacy spędzają ferie zimowe? Gdzie wyjeżdżają? Czy zabierają ze sobą polisę turystyczną, czy tylko Europejską Kartę Ubezpieczeń (EKUZ)?

imbir

Imbir to roślina, która w naturze występuje w tropikalnej Azji i Australii, a o jego prozdrowotnym działaniu wspominają już chińskie księgi medyczne pochodzące z III w. p.n.e. Uznawany jest on za najstarszą roślinę leczniczą.

jak przygotować auto do zimowego wyjazdu

Ferie zimowe to czas rodzinnego wypoczynku i wyjazdów, na które wielu urlopowiczów decyduje się wybrać własnym samochodem. Jak najskuteczniej przygotować się do podróży samochodem, aby bezpiecznie trafić do celu i nie narazić się na przykre niespodzianki?

O cukrze warto wiedzieć więcej

Czy cukier uzależnia? Jaka jest jego zalecana dawka w naszej diecie? Czy można włączyć produkty zawierające cukier do codziennego jadłospisu, jednocześnie zachowując zdrową i szczupłą sylwetkę? Na te i inne pytania odpowiada raport autorstwa dietetyczki Agnieszki Piskały, który powstał w ramach programu edukacyjnego „Uczymy jak słodzić”.