„Halli Galli” – recenzja

Halli Galli, gra karciana  autorstwa Haim'a Shhafir'a  to światowy besteller, który doczekał się kilku wersji przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. W ofercie Wydawnictwa Egmont znajdziecie: Halli Galli Junior, Halli Galli oraz Halli Galli Twist. Wszystkie gwarantują dynamiczną i emocjonująca rozgrywkę, miło spędzony czas i dużo dobrej zabawy.

"Halli Galli" - recenzja

Każde pudełko zawiera 56 kart, dzwonek i instrukcję. Mimo, iż wszystkie wersje polegają mniej więcej na tych samych zasadach, stropień trudności między nimi nieco się różni.

Halli Galli Junior

Najłatwiejsza jest wersja Junior – dla dzieci w wieku 4+. Głównym motywem gry są klauny – wesołe i smutne – w 8 różnych kolorach, umieszczone na 56 kartach. Graczy może być min. 2, ale ciekawy przebieg ma także gra, w której biorą udział 3 czy 4 osoby. Każdy z graczy otrzymuje swoją talię kart, które potem, na zmianę z pozostałymi graczami odkrywa. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości kart, a można to osiągnąć poprzez bardzo uważne wypatrywanie dwóch uśmiechniętych klaunów w tym samym kolorze, kiedy jednocześnie pojawią się na stole. Wtedy trzeba wykazać się refleksem i nacisnąć dzwonek. Kto pierwszy, ten zabiera wszystkie odkryte karty dla siebie.

Halli Galli Junior

Halli Galli

Halli GalliDla grupy wiekowej 6+ mamy wersję z owocami. Tutaj skupić się musimy nie tylko na tym, aby owoce były tego samego rodzaju, ale także aby ich suma wynosiła 5. Jeśli uda nam się wypatrzeć wymagany układ na stole, naciskamy dzwonek i zabieramy wszystkie karty.
W tej wersji gry dzwonek ma inny design, przypomina dzwonki, jakie czasem możemy spotkać w hotelowych recepcjach.

Gra może świetnie sprawdzić nie tylko jako gra familijna, ale również podczas różnych imprez towarzyskich czy integracyjnych.

 

 

Halli Galli Twist

Z Halli Galli Twist stopień trudności wskakuje na wyższy poziom. Tutaj układ może być dwojaki: albo 5 symboli tego samego rodzaju, albo 5 symboli w tym samym kolorze. W związku z tym trzeba naprawdę być mocno skoncentrowanym bo łatwo pominąć okazję do naciśnięcia dzwonka. Symbole mienią nam się w oczach, a tu jeszcze trzeba liczyć i sprawdzać kolory!

Halli Galli Twist

W każdej z gier opisana jest również opcja kary za pomyłkowe wciśnięcie dzwonka.

Gry z serii Halli Galli rozwijają spostrzegawczość, ćwiczą koncentrację i refleks. W związku z tym, że rozgrywki są bardzo dynamiczne, mogą niejednemu graczowi poprawić humor :) Trzeba tylko uważać na palce, bo mogą zdarzyć się kontuzje podczas jednoczesnej próby uderzenia w dzwonek przez kilku graczy.

Polecamy!

Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl