Gra „Delisie. Wielka imprezka” – recenzja

Delisie zapewne znane są już wielu Dzieciom jako bohaterki bestsellerowej serii komiksów, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Egmont. Postacie Delisi zostały stworzone przez dwójkę polskich artystów: duet Maciej Kur & Magdalena „Meago” Kania. Pierwszy komiks pojawił się w 2021 roku.

W serii ukazały się następujące książeczki:
Delisie. Życie ma smak. Tom 1
Delisie. Mniam, mniam, mniam. Tom 2
Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3

Kim są Delisie?

Delisie to dziewczynki, które są uosobieniem znanych i lubianych potraw. Mieszkają w Delilandzie i tam oddają się swoim pasjom. Ramen to młoda kucharka, która wraz ze swoją rodziną, należącą do Makaronów, prowadzi restaurację w małym miasteczku Alakart. Jej koleżanki to m.in. Mysi Melon, która prowadzi butik z ciuchami, Truskawka w Czekoladzie, która ma swój zespół rockowy, oraz Tiramisu najbardziej wybredna smakoszka świata.

Gra "Delisie. Wielka imprezka" - recenzja

Gra "Delisie. Wielka imprezka" - recenzjaDla wszystkich, którzy polubili już Delisie, ale również dla tych, którzy jeszcze ich nie poznali, polecamy grę „Delisie. Wielka imprezka”. Autorem gry jest Reiner Knizia, odpowiedzialny za takie projekty jak m. in. Pędzące żółwie, Polska Luxtorpeda, Pan tu nie stał! CINKCIARZ, Archimedes. Gry do plecaka (wszystkie do kupienia na stronie Wydawnictw Egmont >>

Gra dedykowana jest dla graczy w wieku 10+. Cała rozgrywka trwa ok. godziny i najlepiej się gra w 3-4 osoby.

Producenci zadbali o to aby wprowadzić graczy w „delisiowy” świat. W pudełku znajdziemy mini komiks, a także opis imprezy w Delilandzie, jaką jest Święto Dobrego Smaku. To właśnie w scenerii tej imprezy toczy się gra.

Co jeszcze zawiera pudełko?

  •  24 drewniane znaczniki graczy w 6 kolorach
  •  planszę, na której będziemy ustawiać swoje znaczniki
  •  29 kart Delisi – kurierek
  •  18 żetonów akcji
  •  60 żetonów serduszek czyli punktów, które przyznawane są po każdej rundzie
  •  36 kafelków promocji
  •  instrukcję


Gra polega na zatrudnianiu kurierek (mają one za zadanie dostarczenie różnych przysmaków na na imprezy), które następnie ustawiamy w kolejce do wybranego lokalu (Podniebnej Łakoci, Kurortu Owoców lub Herbaciarni Herbat). Punkty dostają tylko trzy pierwsze kurierki z kolejki, dlatego gra wymaga od nas podejścia strategicznego. Musimy rozważyć, czy opłaca nam się zatrudnić daną kurierkę. Decyzję można podejmować analizując kartę Delisi i wybierając odpowiedni żeton akcji. np. kiedy na karcie widzimy, że dana kurierka ma oznaczoną prędkość na niskim poziomie, możemy użyć żetonu z wrotkami, aby przyspieszyć dostawę. Trzeba też uważać, aby inny gracz nie przejął kurierki, którą chcemy zatrudnić, bo jest również i taka opcja. Dodatkowe punkty można zgarnąć za przepisy z książki kucharskiej i różne promocje.  Gra trwa 3 rundy, a gracz, który zdobędzie najwięcej punktów wygrywa.

Oprócz tego, że gra jest wizualnie bardzo atrakcyjna, można powiedzieć smakowita, jest również interesująca. Minusem jest instrukcja, która jest dosyć zagmatwana i trzeba przeczytać ją kilkukrotnie, żeby wszystko zrozumieć.


Redakcja portalu www.rodzinny-krakow.pl