Premiera książeczki, która tłumaczy dzieciom świat!

Patronat Rodzinnego Krakowa

Poznaję świat i kropka! Po co mszyce głaszcze mrówka i czy może grzać lodówka

„Poznaję świat i kropka! Po co mszyce głaszcze mrówka i czy może grzać lodówka” „Różne bywają kropki na świecie. Duże i małe, mniej lub bardziej okrągłe, czarne, białe albo kolorowe. Jednak, jakiej byście dotąd nie spotkali, żadna nie była podobna do tej. Jedynej, niepowtarzalnej Kropeczki z książeczki”.

„Poznaję świat i kropka! Po co mszyce głaszcze mrówka i czy może grzać lodówka” to kolejna, siódma już, książeczka z serii Przygody Kropeczki z Książeczki. Jak zawsze poznamy odpowiedzi na pytania zawarte w tytule, ale też na inne ‒ pozornie szalone, a jednak wyjaśniające tak wiele. Pomoże nam w tym niezastąpiona sowa Klara!

Stworzona przez Rafała Klimczaka ‒ autora bestesllerowej serii „Nudzimisie” ‒ Kropka jest ciekawą świata istotką. Starając się udzielić odpowiedzi na jej pytania, bohaterowie książki w bardzo przystępny sposób tłumaczą zjawiska przyrodnicze i inne ciekawostki. Całość dopełniają kolorowe ilustracje Ilony Brydak.

Patronat nad książką objęli: TVP ABC, rodzinny-krakow.pl, Fundacja Uniwersytet Dzieci i Ulica Ekologiczna.

Rafał Klimczak, „Poznaję świat i kropka! Po co mszyce głaszcze mrówka i czy może grzać lodówka”, Wydawnictwo Skrzat 2018.