Wystawa „Kolejomania” w Galerii Krakowskiej

Kategoria

Wystawa makiet kolejowych

„Proszę wsiadać, drzwi zamykać!” - klimat rodem z peronów dworca będzie można poczuć, dzięki wystawie „Kolejomania” w Galerii Krakowskiej. Na miłośników modelarstwa do 28 lutego 2016 roku czekają m.in. lokomotywy i parowozy pomniejszone nawet 80-krotnie! Wstęp jest bezpłatny.

Cztery makiety kolejowe, a na nich wiernie odwzorowane parowozownie, stacje i bocznice kolejowe oraz kilkadziesiąt pociągów - to wszystko można zobaczyć codziennie do 28 lutego podczas wystawy „Kolejomania” w Galerii Krakowskiej. Jedna z makiet składa się z blisko 250 elementów takich jak, budynki, drzewa, mosty, tunele, samochody, postaci Niewątpliwie gratką dla zwiedzających będą modele kolejowe z kolekcji Euro 2012. Wystawę uzupełniają eksponaty muzealne takie jak, mundury kolejowe, lampy semaforowe, znaczniki pociągów i archiwalna dokumentacja techniczna.

Ponadto w weekend 27 i 28 lutego, dzięki specjalnemu symulatorowi będzie można spróbować swoich sił za sterami pociągu sprawdzając się w roli maszynisty.

Dodatkowo w trakcie weekendów odbędą się pokazy jazdy po torze makiety modułowej w skali H0 (1:87), po której pomkną składy osobowe, towarowe i pospieszne. Zbudowana ona będzie z kilkunastu modułów przygotowywanych przez modelarzy, odwzorowujących miniaturowy świat linii kolejowej o łącznej długości około 50 metrów. Na szczególną uwagę zasługuje własność Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia, węzłowa stacja Głuszyca, jedna z większych w skali H0, powstałych dotąd w Polsce.

{gallery}makiety{/gallery}

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W trakcie weekendów dzieci będą mogły zobaczyć makietę o wielkości 24 m2, w której znajduje się m.in. kultowy pociąg Tomek z bajki  „Tomek i Przyjaciele”. Oprócz tego do dyspozycji dzieci będzie kolejowy plac zabaw z tematycznym programem edukacyjno-rozrywkowym.


Wystawę “Kolejomania” będzie można obejrzeć do 28 lutego 2016 r., w godzinach otwarcia Galerii Krakowskiej. Wyspy ekspozycyjne znajdują się w pasażach handlowych na poziomie 0 i -1. Wstęp jest bezpłatny.