Wyjątkowe półkolonie online

Kiedy

Od:  
Do:  

Kategoria

Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych zaprasza na wyjątkową PÓŁKOLONIĘ ONLINE! W programie kreatywne warsztaty literackie, ilustratorskie zajęcia ruchowe i anatomiczne z Koję Ciało, teatralne z aktorami Teatru Uszytego, logopedyczne i etnograficzne!
Dla wszystkich, którzy zapiszą się do końca grudnia przygotowaliśmy prezenty!
Otrzymają Państwo książki Wydawnictwa Wrażlivego: „Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna” z autografami autorów, a także drugą jej część, czyli Powrót na Wielką Górę”, której premiera planowana jest na wiosnę 2021.

Wyjątkowe półkolonie online
Przed nami wycieczki etnograficzne i szaleństwa artystyczne, aktywne czytanie i radosne turlanie, słów łamanie i w głąb ciała podróżowanie.
Zapraszamy na DWA TURNUSY!

Turnus pierwszy: 4-8 stycznia 2021 r.
Turnus drugi: 11-15 stycznia 2021 r.

Warunkiem uruchomienia zajęć będzie zgromadzenie 10 osób.

W PROGRAMIE PÓŁKOLONII:

Bajki na śniadanie, obiad i podwieczorek (codziennie) Spotkanie z Wydawnictwem Wrażliwym i jego książkami. Podróżując pościelotem poznamy urocze biedronki, niezwykłe rybodinozaury i smutnego Czarodzieja, zaprzyjaźnimy się z Lin podczas jej Podróży na Wielką Górą oraz przekonamy się, że Nuda się nie uda podczas wyprawy na wieżę. Codziennie czeka na nas dawka super przygód i dobrej literatury.
Latanie na dywanie (codziennie) Nie od dziś wiadomo, że najlepszym działaniem profilaktycznym wad postawy jest zapewnienie dzieciom możliwości jak najbardziej zróżnicowanych form ruchu. Dla prawidłowego rozwoju mięśni i kości oraz układu nerwowego dzieci powinny skakać, turlać się, wchodzić na drzewa i wspinać się na trzepak. Ponieważ nie mamy takiej możliwości, to bajki ruchowe i Pani Magda pomagają o to zadbać.

Etno wycieczki (poniedziałek, wtorek, środa, piątek) Czy podróżowaliście kiedyś wehikułem czasu? A może lubicie rozwiązywać quizy i zgłębiać tajemnice przepięknych polskich miejscowości? Jeśli tak, to te wycieczki są dla Ciebie. Zapraszamy na spotkanie z Łemkami, Spiszakami, Góralami Podhalańskimi.

Wizyta w teatrze – nasz GOŚĆ SPECJALNY, czyli Teatr Uszyty na miarę (czwartek) W teatrze może wydarzyć się wszystko! A w Teatrze Uszytym dzieją się cuda i dziwy. Wraz z Kasią i Jędrkiem Kopczykami zajrzymy za kulisy, gdzie odpoczywają lalki, maski, rekwizyty. Posłuchamy historii, które przybliżą nam życie na scenie i poza nią.

Łamisłówka – zabawy logopedyczne (codziennie) Czy słowa mogą się połamać, a może litery mają takie umiejętności jak w wierszyku „Abecadło”? Podczas zabaw logopedycznych przekonamy się jak trudno jest czasem mówić, poćwiczymy nasze narządy mowy i sami napiszemy wierszyki łamiące języki.

Co w ciele piszczy – warsztat (poniedziałek, środa, piątek) Co nam burczy w brzuchu, a co sprawia, że przykładając dłoń do serca czujemy jego bicie? Jakie są sekrety kości i właściwie co z tym oddychaniem? Na te i wiele innych nurtujących pytań, uzyskamy odpowiedź i uwierzcie – będzie to nie lada zaskoczenie! Tematy związane z ciałem i funkcjonowaniem organizmu są istotne, ale przede wszystkim bardzo ciekawe! Ciało ludzkie skrywa wiele sekretów, odkryjmy je wspólnie!

Opowieści bajarki – warsztat ilustratorski (wtorek, czwartek) Zapraszamy na wielką wyprawę do magicznych krain, gdzie królują siły nadprzyrodzone a zamieszkują je zjawy, szeptuchy i bajczychy. Nie wiemy, gdzie zaczynie się nasza podróż ani gdzie skończy, ale jedno jest pewne, przygody, które tam przeżyjemy na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Poznamy ludowe wierzenia, posłuchamy przekazywanych z pokolenia na pokolenie mądrości i poszeptamy tajemnicze zaklęcia. Wiecie już, gdzie wyruszymy? W świat baśni, legend i podań.

Cena: 369 złotych Zapisy: warsztaton@cel-edu.pl
Codzienny program zajęć, a także wszelkie dodatkowe informacje znajdą Państwo: http://www.cel-edu.pl/warsztaton/