Warsztaty rodzinne w Cricotece

Kiedy

 

Kategoria

Kostium i aktor, czyli rodzinne warsztaty w Cricotece


W trakcie wakacji do Cricoteki powracają warsztaty rodzinne. Rodzice i dzieci w wieku 5-10 lat będą mogli wziąć udział w niepowtarzalnych zabawach ruchowych i dźwiękowych. Inspirując się kostiumami Kantora będą mogli testować swoje własne pomysły na ubrania z nieoczywistych materiałów.

Cricoteka zaprasza na wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytania: co gdyby aktor mógł się schować za przedmiotem? Jak zmieni mu się głos? Co rzeczy znalezione w kieszeniach mówią o naszych przygodach, historiach dnia codziennego? Warsztaty poruszają przeróżne tematy: zaczynając od pytania o rolę aktora i tego jak przedmioty wpływają na jego postać, po „Zabawę w chowanego” – okazję do zastanowienia się. co gdyby aktorzy pozostali zasłonięci cały czas.

Warsztaty rodzinne w Cricotece

Warsztaty poprowadzą dwie doświadczone animatorki. Pierwszą z nich jest Monika Filipowicz – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Groteska w Krakowie. Jest miłośniczką teatru przedmiotu i animatorką materii nieożywionej. Druga to Monika Tomczyk, pedagożka w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku. Reżyseruje i występuje w eksperymentalnych spektaklach teatru niezależnego.

Nadchodzące warsztaty są częścią programu wydarzeń towarzyszących wystawie „Osobiste. Kostiumy Tadeusza Kantora”. Odbędą się 23 lipca, 6 i 20 sierpnia o godzinie 11:30. Wstęp jest bezpłatny, należy jedynie wcześniej odebrać wejściówkę przy kasie. Wszystkie warsztaty są tłumaczone na język ukraiński. Ilość miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji o warsztatach na: https://www.cricoteka.pl/pl/warsztatyrodzinne/