Warsztaty dla przedszkolaków w Muzeum Etnograficznym

Kiedy

Kategoria

CZTERY PORY | Czas na wiosnę

Warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

05.03.2022 10:00, Ratusz kazimierski

Z końcem lutego dni stają się dłuższe, promienie mocniej zaznaczają swoją obecność a w konarach drzew coraz częściej słychać ptaki. Wielkimi krokami zbliża się wiosna a wraz z nią "Czas na wiosnę", czyli trzecia odsłona cyklu dla przedszkolaków CZTERY PORY.

warsztaty dla dzieci kraków
 
W czasie warsztatów odkryjemy związki między marcem i Marsem, sprawdzimy, gdzie szukać kwitnących w kwietniu kwiatów i przekonamy się, na ile sposobów może być umajony świat w maju. Będziemy testować tradycyjne sposoby przywoływania wiosny oraz wybudzania przyrody z zimowego snu, towarzyszyć powracającym z dalekich stron ptakom, obserwować kiełkujące rośliny i wsłuchiwać się w dźwięki płynące z natury. Zainspirowani dawnymi rozwiązaniami zadbamy o estetykę naszego otoczenia i wkomponujemy w nie własne uprawy. 

Informacje praktyczne:
Termin: 5.03.2022 r. (sobota), godz. 10.00-11.30 (I grupa) LISTA REZERWOWA i 15.30-17.00 (II grupa) LISTA REZERWOWA
Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1  
Wiek uczestników: 3-5 lat
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci z rodzicami – opiekunów zapraszamy do aktywnego udziału w warsztatach. (UWAGA! ze względów epidemicznych prosimy, by dziecku towarzyszył tylko jeden opiekun).
Cena: 20 zł (pierwsze dziecko) + 10 zł (drugie i kolejne dzieci), opiekun towarzyszy dziecku bezpłatnie
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.office.com/r/RraUJnPHYA