Sobotnie poranki witrażowe

Kiedy

Kategoria

Muzeum Witrażu w Krakowie zaprasza dzieci na Sobotnie poranki witrażowe.

Zajęcia w każdą sobotę o godz. 10.00 rozpoczynają się zwiedzaniem z przewodnikiem funkcjonującej pracowni. Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu, mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45.

Atrakcyjne i kreatywne zajęcia dla dzieci

Dzieci zapoznają się z takimi pojęciami, jak żywe muzeum, warsztat czy witraż. Podczas zwiedzania obserwują mistrzów przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy dzieci na warsztaty.

Na zwiedzanie Muzeum zapraszane są same dzieci, bez opiekunów. Dla chętnych rodziców i dziadków organizujemy osobne zwiedzanie o 10:30. Ci, którzy nie chcą zwiedzać, mogą relaksować się w muzealnej kawiarni, gdzie potem mogą uczestniczyć razem z dziećmi w warsztatach plastycznych.

Dzieci w wieku od 5 do 12 lat, które uczestniczyły już w zwiedzaniu, mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45.

Sobotnie poranki witrażowe

Tematy najbliższych warsztatów:

16.10 Wiatraki
W trakcie warsztatów samodzielnie zbudujemy wiatraki, które przy odrobinie światła i wiatru rozświetlą pomieszczenia mnóstwem barw, niczym ruchome witraże.

23.10  Malarskie zdrapki
Spod czarnej karty papieru mogą niespodziewanie wyjrzeć kolorowe stwory! Inspirując się specjalistyczną techniką malowania witraży, dzieci wykonają swoje własne, fantastyczne prace.

30.10  Witrażowe rozety
Rozety – piękne, średniowieczne okienne róże. Podczas warsztatów najpierw zapoznamy się z kilkoma przykładami średniowiecznych rozet, by następnie wykonać je za pomocą czarnej tektury i różnokolorowych bibułek.

Pracownia i Muzeum Witrażu w Krakowie
al. Zygmunta Krasińskiego 23, 31-111 Kraków
tel.: +48 512 937 979, info@muzeumwitrazu.pl