Rodzinne warsztaty podróżnicze "Między nami Indianami" online

Kiedy

Kategoria

Rodzinne warsztaty podróżnicze "Między nami Indianami" online

Warsztaty rodzinne w Krakowie

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” wznawia rodzinne warsztaty „O kurka Kulturka!”. Będą się one odbywać ONLINE w niedzielne popołudnia. Cykl otworzą warsztaty podróżnicze „Między nami Indianami” już 17 maja 2020r. o godz. 16:00. Bilety w cenie 10zł za spotkanie do nabycia przez ekobilet.pl

Czy wszyscy Indianie wyglądają tak samo? Czy mają takie same zwyczaje? Kim jest szaman i jak wygląda? Jak zostaje się wodzem wioski? Dlaczego Indianie nazywają się Indianami? Na te i inne pytania dzieci znajdą odpowiedź podczas warsztatów. Poznają też różne grupy Indian Ameryki Południowej i Środkowej oraz ich ciekawe zwyczaje. A na koniec warsztatów zatańczą indiański taniec.
Na warsztatach „Między Nami Indianami” dzieci będą mieć okazję:
• Dowiedzieć się, jak dzisiaj wygląda życie Indian Quechua, Aymara, Kuna, Wayu i Guarani z Ameryki Południowej i Centralnej.
• Zobaczyć indiańskie stroje – ruany, poncha i kapelusze. • Posłuchać indiańskich instrumentów, jak lluvia seca, fletnia Pana, marakasy czy guiro z Peru, Boliwii, Dominikany, Nikaragui i Gwatemali.
• Zatańczyć do boliwijskiej muzyki i sprawdzić, jak wyglądają boliwijskie zabawki enchoque.
Warsztaty prowadzi Agnieszka Cebula - podróżnik z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z Poznajemy Świat (www.poznajemyswiat.pl).

Bilety w cenie 10zł za spotkanie do nabycia przez Ekobilet.pl
𝗭𝗮𝗷𝗲̨𝗰𝗶𝗲 𝗯𝗲̨𝗱𝗮̨ 𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗼𝗻𝗲 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇 𝗮𝗽𝗹𝗶𝗸𝗮𝗰𝗷𝗲̨ 𝗭𝗢𝗢𝗠. 𝗟𝗶𝗻𝗸 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗜𝗗 𝘀𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗮 uczestnicy 𝗼𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝗮𝗷𝗮̨ 𝗺𝗮𝗶𝗹𝗼𝘄𝗼 𝗻𝗮 𝗽ół 𝗴𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝘆 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱 𝘀𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗲𝗺. Ważne informacje:

📌 W opisie "okienka" bardzo prosimy o wpisanie imienia Dziecka, a nie Rodzica. Często zadawane są pytania w czasie prowadzenia warsztatów online.
📌 Spotkanie rozpocznie się o 16:00, jednak już od 15:50 można wejść w link i przywitać się z kolegami i koleżankami.
📌 Rodzice na warsztaty mogą przygotować dzieciom: - plastikowy lub papierowy kubek z małą dziurką na dnie (zrobioną długopisem, nożyczkami albo wiertarką) - kawałek sznurka - folię aluminiową
📌 Dworek Białoprądnicki nie odpowiada za nieprawidłowości w działaniu aplikacji ZOOM

https://dworek.eu/wydarzenia/o-kurka-kulturka-online--warsztaty-podroznicze/1589666400