Mikołajowa niedziela: wywiad ze św. Mikołajem i warsztaty live

Kiedy

Kategoria

Mikołajowa niedziela: wywiad ze św. Mikołajem i warsztaty live

Grudzień to magiczny czas, kiedy łączy nas oczekiwanie na zbliżające się odwiedziny św. Mikołaja, wspólne pieczenie pierników, ubieranie choinki i pakowanie prezentów.

Międzynarodowe Centrum Kultury jak co rok zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na specjalne mikołajowe wydarzenia edukacyjne. Ich program będzie zupełnie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy w całości odbędzie się wirtualnie, ale dołożymy starań, aby dzięki nim poczuć prawdziwą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Wywiad ze św. Mikołajem – godz. 12.30

Święty Mikołaj to jedna z najbardziej tajemniczych postaci. To właśnie on odwiedza wszystkie grzeczne dzieci podczas jednej magicznej nocy i spełnia ich najskrytsze marzenia. Mamy jednak trochę znajomości i poprosiliśmy go, aby zatrzymał się w MCK na dłuższy postój. Będziemy mieć więc wyjątkową okazję, aby zadać mu kilka ważnych pytań

Gdzie mieszka? Jak spędza wolny czas? Jaka jest jego ulubiona potrawa? Gdzie nauczył się prowadzić sanie wypełnione po brzegi prezentami? Dlaczego jego strój jest czerwony?
Na te i wiele innych pytań Święty Mikołaj odpowie podczas wywiadu na żywo w niedzielę, 6 grudnia, o godz. 12.30 na profilu MCK na Facebooku

Jeżeli macie swoje pytania do św. Mikołaja, prosimy o przesyłanie ich do 2 grudnia, drogą mailową na: warsztaty@mck.krakow.pl lub w prywatnej wiadomości na Facebooku. Przesłane pytania zadamy w dniu jego imienin, podczas naszej rozmowy.

Warsztaty plastyczne oraz wspólne dekorowanie pierników – godz. 13.00

Na mikołajkowych warsztatach wykonamy ozdoby, które później mogą dekorować nasze pokoje i wprowadzać w magiczny klimat w grudniowe poranki i wieczory.

Stworzymy razem dwie prace: pierwsza, z którą poradzą sobie nawet najmłodsi uczestnicy – to mikołajowe i reniferowe zawieszki, druga – ozdobne renifery i elfy. Pod warsztatach plastycznych zachęcamy do wspólnego dekorowania pierników

Materiały potrzebne do zawieszek: papier kolorowy (obowiązkowo czerwony, biały, brązowy), cyrkiel (lub przedmiot do odrysowania koła, bo to ono jest podstawą zawieszki), linijka, sznurek, taśma dwustronna.

Materiały potrzebne do wykonania elfów: okrągłe papierowe talerzyki, włóczka/mulina (brązowa, żółta, zielona, pomarańczowa lub czerwona), papier kolorowy, zszywacz, wstążka lub gotowa kokarda, taśma dwustronna, klej, nożyczki.

Do dekorowania pierników potrzebne będą: pierniki, domowy lukier lub lukier w tubce, pisaki spożywcze do dekoracji, posypka, brokat jadalny.