Kosmiczna awantura u Decjusza - spacer detektywistyczny

Kiedy

Gdzie

ul. 28 lipca 1943 17a
Kraków

Kategoria

Co się stanie, gdy spotkają się gwiazdy? Czy zostaje po takim spotkaniu ślad?
W pięknej willi na przedmieściach Krakowa spotkały się kiedyś dwie gwiazdy. I jak to bywa między sławnymi osobami wybuchła między nimi... niewielka sprzeczka. O co pokłócili się ze sobą królewski doradca Jost Decjusz i badacz kosmosu Mikołaj Kopernik? Czy w starych murach willi pozostał po tej sprzeczce jakiś ślad? Co wyniknęło z ich spotkania?
Ach, gdyby tylko te mury mogły mówić… A może tym razem …przemówią?

krakow

Z okazji 550. rocznicy urodzin słynnego astronoma, matematyka i ekonomisty Mikołaja Kopernika, który znał się z pierwszym właścicielem Willi Decjusza – Justusem Decjuszem i prowadził z nim korespondencję oraz dyskusje na temat reformy monetarnej przygotowaliśmy wraz z Łucją Malec-Kornajew czyli słynną detektywką Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki  - kolejny spacer detektywistyczny dla dzieci pt. „Kosmiczna awantura u Decjusza. Czyli o spotkaniu Decjusza z Kopernikiem”.

Gra będzie się toczyła na terenie parku Decjusza oraz we wnętrzach Willi. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych całość rozegra się w formie stacjonarnych warsztatów detektywistycznych w Willi Decjusza.

Najbliższy spacer detektywistyczny dla dzieci odbędzie się 1 kwietnia (sobota):

10.30-12.00 - dzieci w wieku 6-8 lat
12.30-14.00 - dzieci w wieku 9-11 lat

:: Cena: 30zł/Dziecko, 25 zł - każde kolejne Dziecko z Rodzeństwa.

Ilośc miejsc ograniczona. Uczestnictwo możliwe po zarejestrowaniu się:
https://forms.gle/rPKCnZqxk5tsNoeM6

Czas trwania: 1 h
Ilość osób: max 15