Akademia Pana Brzechwy - warsztaty rodzinne

Kiedy

Gdzie

Kategoria

W tym roku przypada 120 rocznica urodzin znakomitego bajkopisarza, Jana Brzechwy. Z tej okazji Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”  zaprasza na wydarzenia realizowane w  ramach projektu „Urodziny Pana Brzechwy” - rodzinne warsztaty „Akademia Pana Brzechwy” oraz do udziału w konkursie literacko-ilustracyjnym „Być jak Brzechwa”.

„Akademia Pana Brzechwy” to bezpłatne warsztaty rodzinne z globusologii, zwierzakologii, wierszologii i nie tylko. Odbędą się w aż 4 lokalizacjach Krakowa.

brzechwaUrodziny Pana Brzechwy
Któż nie zna „Kaczki-dziwaczki”, wiersza o wyspach, których nie ma, czy przygód niezwykłego profesora, Pana Kleksa? Utwory Jana Brzechwy towarzyszą wielu pokoleniom - uczą, bawią i kształtują wrażliwość na piękno świata, a dodatkowo pobudzają wyobraźnię. W tym roku przypada 120 rocznica urodzin bajkopisarza. Z tej okazji zapraszamy na rodzinne warsztaty „Akademia Pana Brzechwy” i do udziału w konkursie literacko-ilustracyjnym „Być jak Brzechwa”.

Organizator: Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Nasze niezwykłe warsztaty rozpoczniemy od stworzenia wielkiej mapy życia przyjaciela dzieci, czyli Pana Jana, a ona poprowadzi nas do świata pełnego niespodzianek, tajemniczych postaci, zaskakujących zagadek. W naszej Akademii wszystko jest na opak – rzeźby ożywają, zwierzęta rozmawiają a dorośli rozśmieszają. Nie będziemy się uczyć, choć czekają nas niezwykłe lekcje globusologii, zwierzakologii i wierszologii. Ponadczasowym tekstom Jana Brzechwy towarzyszyć będzie śmiech i zabawa!

Bezpłatne warsztaty odbędą się:
17 czerwca, godz. 10.30
Klub Kultury „Łokietek”, ul. Wł. Łokietka 267
Szczegóły: www.lokietek.dworek.eu

17 czerwca, godz. 16.00
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2
Szczegóły: www.dworek.eu

23 czerwca, godz. 11.00
Klub Kultury „Chełm”, ul. Chełmska 16
Szczegóły: www.chelm.dworek.eu

24 czerwca, godz. 16.00
Klub Kultury „Paleta”, ul. Wrocławska 91
Szczegóły: www.paleta.dworek.eu