Zawód: Artysta – warsztaty w Muzeum Narodowym w Krakowie

Kiedy

Kategoria

Zajęcia dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień jak co dzień. Pobudka o 6:30, szybki prysznic i śniadanie, teczka z bardzo ważnymi dokumentami złapana w biegu i poprawienie krzywo zapiętych guzików – czy tak wygląda dzień pracy artysty? Kiedy właściwie wychodzi do pracy i czy ma szefa?

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza dzieci na weekendowe spotkania, podczas których będą miały okazję zajrzeć do pracowni dawnych i współczesnych artystów, zgłębić tajniki ich pracy oraz poznać metody i narzędzia, jakimi się posługiwali.
 

♦ Preferowany wiek uczestników: 5-10 lat
♦ Czas trwania: 10:30–12:00 (1,5 h)
♦ Ograniczona liczba miejsc w grupie
♦ Wymagana rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl (czynna w dni powszednie w godz. 9:00-16:00)
♦ Cena biletu: 5 zł od dziecka, opiekun – wstęp bezpłatny
♦ Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie

Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).

Najbliższe zajęcia:

14.04, Dom Jana Matejki, ul. Floriańska 41, W pracowni Jana Matejki
Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy – z wykształcenia plastyk i pedagog, na co dzień opiekuje się działaniami edukacyjnymi dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie. Lubi słuchać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują i wierzy, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.

26.05, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17, W pracowni średniowiecznego rzemieślnika
Prowadzenie: Katarzyna Szczygieł – polonistka, pracuje w Działu Edukacji MNK. Na co dzień zajmuje się programem dla odbiorców niepełnosprawnych. Szczególnie interesuje się sztuką sakralną oraz barokową, nie są jej również obce tajemnice wizerunków świętych.

16.06, Pawilon Józefa Czapskiego, ul. Piłsudskiego 12, W pracowni Józefa Czapskiego
Prowadzenie: Ewelina Krawczyk – absolwentka edukacji artystycznej w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie arteterapii oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Animator działań artystyczno-pedagogicznych, edukator sztuki, nauczyciel. Na co dzień prowadzi warsztaty plastyczne i twórcze dla dzieci w Szkole Rysunku i Malarstwa Onamato. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skałkowa.

Odnośnik