„Z muzyką od poczęcia” – muzykoterapia dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

Kiedy

 

Kategoria

Przyszła mamo! Jeśli chciałabyś poznać techniki muzykoterapii relaksacyjnej, ćwiczenia rozluźniające i oddechowe torem brzusznym, dowiedzieć się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne czy jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci to przyjdź do Opery Krakowskiej na III edycję warsztatów pt. „Z muzyką od poczęcia”.  

Muzykoterapia dla przyszłych mamSpotkania, które adresowane są do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym, pomogą mamom przygotować się do przyjścia na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną.

- „Muzykoterapią jako metodą leczenia  zaczęto posługiwać się w połowie XX wieku m.in. na oddziałach położniczych. Zauważono korelację między słuchaniem muzyki, rozluźnieniem napięcia mięśniowego, a redukcją bólu” - mówi Karolina Gwardzik, muzykolożka i muzykoterapeutka, prowadząca warsztaty „Z muzyką od poczęcia” w Operze Krakowskiej. - „Jeśli matka nie chce decydować się na medyczne znieczulenie, odpowiednio dobrana muzyka, aktywność i regulacja oddechu - to sposób na łatwiejsze przetrwanie porodu” – dodaje.

W sezonie 2017/2018 zaplanowano spotkania w dniach:

Sobota, 14 kwietnia 2018, godz. 11.00
Czwartek, 17 maja 2018, godz. 17.00
Sobota, 2 czerwca 2018, godz. 11.00

Zajęcia prowadzone będą w grupie do 20 osób i potrwają około 2 godziny.
Po warsztatach zapraszamy na filiżankę herbaty i indywidualne rozmowy z prowadzącą.

Spotkania odbędą na Antresoli Opery Krakowskiej.  Bilety w cenie 18 zł do kupienia w Kasie Opery.

Szczegóły:
http://www.opera.krakow.pl