Akademia Miarologii – zapisy na rok szkolny 2017/2018

Kategoria

Zajęcia warsztatowe dla dzieci

 

Ruszają zapisy na warsztaty z architektem dla dzieci i młodzieży Akademia Miarologii. Cotygodniowe spotkania z budownictwem, inżynierią i innowacyjną technologią. Do zdobycia 9 leveli wtajemniczenia w tajniki miarologii i 3 tytuły znawców tematu. W Akademii wszystko możemy zmierzyć, od długości własnego kroku, po skalę swoich możliwości. A mierzymy, mierzymy wysoko!

Akademia Miarologii

 

Witajcie! Jestem architektem. Dzieci mówią na mnie Pani Miarka. Lubię mierzyć, liczyć, projektować, tworzyć plany i schematy, jednym słowem zajmuję się MIAROLOGIĄ. Słyszeliście wcześniej o takiej „nauce”? Oczywiście, że nie! To ja ją wymyśliłam i jestem w niej mistrzem. Wy też będziecie! Zapraszam do Akademii Miarologii.


Wspólnie zaprojektujemy Wasz pokój, ogród, plac zabaw, lądowisko dla balonu, osiedle mieszkaniowe, miasto, a nawet kolonię na Marsie! Nauczymy się co to jest skala, 1m2, bryły platońskie i ciąg Fibonacciego. Czemu holenderska kamieniczka jest wąska, a dach stadionu rozciąga się jak pajęczyna? Wiecie jak szybko biega karaluch i jak zaprojektować maszynę kroczącą? A może spodobają Wam się żywe algi w ścianie? Czy most może się zwijać jak gąsienica, a termity mogą być mistrzami w klimatyzacji? Jeżeli ciekawią Was takie tematy, zapiszcie się do Akademii Miarologii.

Drodzy Rodzice!
Wybierzcie Akademię Miarologii, a wkrótce zauważycie u swojego dziecka:
♦ entuzjastyczne podejście do przedmiotów ścisłych;
♦ chęć samodzielnych poszukiwań naukowych;
♦ radość eksperymentowania i uczenia się przez działanie;
♦ myślenie krytyczne;
♦ umiejętność pracy w zespole;
♦ umiejętność refleksji i odpowiedzialność;
♦ umiejętność organizowania i oceniania własnej pracy;
♦ skupienie, dokładność, precyzję i dbałość o szczegóły;
♦ umiejętność radzenia sobie z nietypowością i złożonością;
♦ zainteresowanie nowinkami technicznymi i nowymi technologiami;
♦ nowe słownictwo np.: skalówka, fraktal, heliostat, anomalia.
♦ zainteresowanie zawodami inżynierskimi.

W Akademii Miarologii wszystko możemy zmierzyć od długości własnego kroku, po skalę swoich możliwości. A mierzymy, mierzymy wysoko!
Zapraszam!
Pani Miarka

Proponowane zajęcia warsztatowe – Akademia Miarologii są przeznaczone dla dzieci od IV klasy szkoły podstawowej i trwają dwie godziny lekcyjne raz w tygodniu (jeżeli chcesz zapisać młodsze dziecko, wybierz kontakt: https://www.miarologia.pl/kontakt/ z Panią Miarką, ustalimy to indywidualnie). Oparte są o autorskie scenariusze dydaktyczno-wychowawcze opracowane przez Panią Miarkę. Tak o prowadzonych przez Panią Miarkę zajęciach wypowiedział się Dyrektor Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej: „…Warsztaty projektowe prowadzone przez Panią mgr inż. arch. Marzenę Drankę w bardzo ciekawy sposób uzmysłowiły dzieciom wpływ przyrody na rozwiązania techniczne, ale przede wszystkim rozwinęły odwagę przedstawiania własnych pomysłów i chęć tworzenia nowych maszyn i budowli…” (cała rekomendacja: https://www.miarologia.pl/wp-content/uploads/2017/08/c4.jpg)


Każda grupa dzieci (od 9 do 16 osób) staje się społecznością badawczą, która poznaje, analizuje i własnoręcznie eksperymentuje z konkretnymi rozwiązaniami inżynierskimi. W grupie badawczej każde dziecko jest równe, nie ma doczepionej szkolnej łatki, każde ma wpływ na kształt doświadczenia, projektu, prezentacji, każde wnosi do całości swój element. Co jest ważne dla Twojego dziecka, ważne jest też dla całej grupy badawczej. Jeżeli chce ono wprowadzić jakąś zmianę, musi to uzasadnić i przekonać do pomysłu innych. Każde dziecko może samodzielnie sprawdzić w praktyce swój pomysł, pod czujnym okiem Pani Miarki, od której z pewnością otrzyma motywację i pełne wsparcie.


Każdy miesiąc będzie odsłaniał kolejne tajniki Miarologii i kolejne poziomy wiedzy. Na koniec roku szkolnego każdy uczestnik będzie mógł starać się o tytuł: „Eksperta M” i wziąć udział w Wielkim Turnieju Trójmiarologicznym, rozgrywanym pomiędzy grupami badawczymi.


Więcej o akademii: https://www.miarologia.pl/akademia/

W Akademii Miarologii mamy do zdobycia 9 leveli:
po zaliczeniu trzeciego poziomu uczestnik otrzyma tytuł: „Asystent M”
(tytuł: „Asystent M” można zdobyć już pod koniec listopada),

po zaliczeniu szóstego poziomu uczestnik otrzyma tytuł „Specjalista M”’
(tytuł „Specjalista M” można zdobyć przed Świętami Wielkanocnymi),

po zaliczeniu dziewiątego poziomu uczestnik otrzyma tytuł „Ekspert M”
(tytuł: „Ekspert M” można zdobyć pod koniec roku szkolnego).Czy Twoje dziecko podejmie wyzwanie?

Jeżeli chcesz zachęcić Twoje dziecko do wstąpienia do Akademii Miarologii daj mu do przeczytania ten tekst: https://www.miarologia.pl/akademia-miarologii-w-skrocie-informacja-dla-dzieci/


Wybrane tematy zajęć warsztatowych w Akademii Miarologii:


„Miarka się uwija”
Wiecie jak skonstruować most, w dodatku wzorując się na uroczych robakach? Czy most może się zwijać jak gąsienica? Dzieci projektują ruchome konstrukcje inżynierskie.

„M(i)arkowy samochód”
Wiecie jaka ryba ma najbardziej opływowy kształt? Dzieci projektują samochód szybki i ładny jak morskie stworzenie?

 „Ogród na miarę…”
Dzieci projektują ogród, na miarę potrzeb inwestora, na miarę możliwości wykonawcy, na miarę …

„Wieżowiec – miarka się skończyła”
Ile pięter ma wieżowiec i czy starczy miarki, aby zmierzyć jego cień? Co ma wspólnego wieżowiec z kukurydzą i bambusem? Dzieci projektują wieżowiec bioniczny.

„Miarka na platformie”
Czy można spacerować wśród chmur po wielkiej morskiej muszli? Dzieci projektują wieżę widokową w oparciu o złoty podział i ciąg Fibonacciego.
Więcej tematów: https://www.miarologia.pl/wybrane-tematy-warsztatow/

Zapisy ruszyły! Akademia Miarologii jest nowością na rynku zajęć pozaszkolnych i zajęć dodatkowych dla dzieci z Krakowa i okolic, więc nie zwlekaj i dołącz do naszej akademickiej społeczności już teraz.

Zajęcia będą się odbywały w czterech różnych lokalizacjach, różnych dniach i godzinach. Masz do wyboru: centrum Krakowa albo Czyżyny – Politechnika Krakowska, Ruczaj – Uniwersytet Jagielloński, Krowodrza – Klub Kultury Paleta; od poniedziałku do piątku, popołudniami. Co wybierasz? Dostosuj termin i miejsce do planu zajęć Twojego dziecka.

Cena jest uzależniona od ilości zajęć, które jednorazowo wykupisz –  im więcej, tym taniej. Wybierz cenę dla Ciebie: od 30 zł do 39 zł za spotkanie, trwające dwie godziny lekcyjne czyli półtorej godziny, raz w tygodniu.


Zapisy: https://www.miarologia.pl/zapisy/

Czy wiesz już jaki zawód wybierze Twoje dziecko? Daj mu szanse poznać zawody inżynierskie, niech samo oceni czy są intersujące! Pamiętaj, że Pani Miarka zaraża ciekawością do świata inżynierii!

Dane firmy:
Miarologia
REGON: 368045612
strona www: www.miarologia.pl
tel. 604818016
e-mail: akademia@miarologia.pl
instagram: www.instagram.com/miarologia/