Teatr Groteska zaprasza w październiku

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

ul. Skarbowa 2
Kraków

Kategoria

Teatr Groteska w Krakowie przygotował na październik bogatą ofertę znanych i lubianych spektakli dla dzieci.

Teatr Groteska nie zwalnia tempa i w październiku ma dla swoich widzów duży wybór tytułów, spotkanie w ramach Kodu Mistrzów i jedno wydarzenie specjalne!

groteska

W październiku zagramy dla dzieci: O Kasi co gąski zgubiła, Baśń o dobrym Kopciuszku i złych siostrach, Calineczkę, Anię z Zielonego Wzgórza i Tygrysa Pietrka. Ofertę uzupełnią warsztaty plastyczne Teatr dla Was, które w każdą niedzielę prowadzi uwielbiana przez dzieci Alicja Strzebońska.

Szczegółowy repertuar dostępny na stronie: http://www.groteska.pl/

Propozycja dla dzieci to nie wszystko! Równie bogata jest oferta Sceny dla Dorosłych.

W październiku to aż cztery tytuły: Zagraj to jeszcze raz…-sam!, Skąpiec, Dzienniki Gwiazdowe oraz Mistrz i Małgorzata. Dodatkowo wraca cenione przez widzów spotkanie w ramach Kodu Mistrzów.
6 października gościem będzie Joanna Wnuk-Nazarowa – wybitna dyrygent, kompozytor, pedagog i polityk. Start sprzedaży biletów: 28 września o godzinie 8:00 w kasie Teatru. Liczba miejsc ograniczona.

15 października także w ramach Kodu Mistrzów odbędzie się spotkanie wykraczające poza dotychczasową formułę. Poświęcone będzie zaprezentowaniu i przybliżeniu książki Krzysztofa Miklaszewskiego Moje życie w teatrze.

O swojej książce Krzysztof Miklaszewski mówi: Stanowi ona sumę mojej 55-letniej aktywności scenicznej jako teoretyka i praktyka teatru. Każdy z pięciu rozdziałów 600-stronnicowej syntezy krytycznej dedykowany jest jednemu z Pięciu Wielkich Twórców Polskiego Teatru XX wieku: Józefowi Szajnie, Konradowi Swinarskiemu, Jerzemu Jarockiemu, Andrzejowi Wajdzie i Tadeuszowi Kantorowi.

Komentatorami książki Miklaszewskiego, ważnej dla zrozumienia znaczenia polskiej sztuki teatralnej w minionym półwieczu, będą ludzie teatru - aktorzy i reżyserzy, krytycy i pedagodzy – w znacznej mierze bohaterki i bohaterowie książki Miklaszewskiego. W spotkaniu bowiem potwierdzili swój udział: Teresa Budzisz- Krzyżanowska i Anna Polony, Jan Nowicki i Jerzy Trela, Edward Lubaszenko i Jan Güntner, Włodzimierz Jasiński. Franciszek Muła i Adolf Weltschek, a także jako moderatorzy dyskusji: Maria Malatyńska i Józef Opalski.Zapraszamy do teatru, który łączy pokolenia!