Teatr Groteska zaprasza w marcu!

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

ul. Skarbowa 2
Kraków

Kategoria

Teatr Groteska w Krakowie przygotował na marzec bogatą ofertę znanych i lubianych spektakli dla dzieci.

Już w drugi weekend marca w Teatrze będzie miała miejsce premiera spektaklu „JA, BAŁWAN” Maliny Prześlugi w reżyserii Ewy Piotrowskiej.

Marchewka i Bałwan – dwóch bohaterów. Dwa biegunowo różne charaktery. Nie dość, że różni ich wszystko – to jeszcze każdy chce czego innego. W tę jedną noc, może ostatnią? Kiedy przecięły się ich życiowe drogi...
Marchewka – doświadczony gorzko przez życie – chce od jego pułapek i niebezpieczeństw uciec. Aby go nie dosięgło i nie unicestwiło.
Bałwan – niedoświadczony, pełen naiwnej wiary, chce to życie poznać jak tylko się da. Chce rozkoszować się światem i tym wszystkim, co on za sobą niesie.
Konflikt gotowy? Niekoniecznie. Bo wśród tych wszystkich okoliczności rodzi się zrozumienie drugiego, jego akceptacja i przyjaźń. Najprawdziwsza. Przyjaźń na śmierć i życie.

- Ten spektakl to przykład przedstawienia familijnego, w trakcie którego zarówno dzieci, jak i ich rodzice znajdą dostępne ich doświadczeniu emocje i znaczenia. Dlatego do Groteski zapraszamy wszystkich, którzy lubią w teatrze bawić się i wzruszać. Taki jest nasz „Ja, Bałwan”.
ADOLF WELTSCHEK dyrektor Teatru Groteska

dla dzieci krakow

Ponadto w marcu najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć: "Brzydkie Kaczątko", "Tygrysa Pietrka" czy "Pchłę Szachrajkę", a także spektakle: "Wścibscy" oraz "Kto pocieszy pechowego Nosorożca?", a młodzież - teatralną adaptację szkolnej lektury - "Balladynę".

teatr krakow

 „Wścibscy” Doroty Gellner to opowieść o pewnej czteroosobowej rodzinie, której spokojne życie zostaje zakłócone przez niespodziewanego Wścibskiego gościa. Od tej pory już nic nie będzie wyglądało tak jak dawniej.

Kto? Co? Jak? Dlaczego?
To pytania które powinny dręczyć każdego, żądnego wiedzy człowieka. Niestety jednak nasza ciekawość często skierowana jest tam gdzie zaczyna się prywatność drugiej osoby. Bardzo rzadko potrafimy ją uszanować.
Monotonne życie pewnej czteroosobowej rodziny zostaje zakłócone przez niespodziewanego Wścibskiego gościa. Od tej pory już nic nie będzie wyglądało tak jak dawniej.
Wścibscy Doroty Gellner to definitywne rozprawienie się z tą jedną z powszechniejszych ludzkich przywar, poprzez rozłożenie jej na czynniki pierwsze. Sam spektakl natomiast jest formą scenicznej igraszki wierszami autorki, powstającej niemal na oczach widza. Zabawa gestem, tekstem, lalką, rekwizytem. Prawdziwa gratka dla miłośników komediowych form, ale jak to w dobrej satyrze bywa, również pojemne źródło mądrości i - niekoniecznie chlubnej - prawdy o nas samych.
Lech Walicki, reżyser spektaklu

Spektakl dla dzieci od 6 lat

Szczegółowy repertuar Teatru Groteska jest dostępny na stronie: http://www.groteska.pl/