Kto pocieszy pechowego Nosorożca?

Kiedy

Gdzie

ul. Skarbowa 2
Kraków

Kategoria

Komedia pomyłek? Farsa na pecha i niezgrabność? A może mądra opowieść o stawianiu czoła własnym niedoskonałościom (czy aby na pewno niedoskonałościom) i o tym, że nie wszystkie rady – choć często poczciwe –  muszą być mądre...

Najbliższe spektakle:
czwartek, 11 października: 09:00, 11:30 (Kopułowa)
piątek, 12 października: 09:00, 11:30 (Kopułowa)
sobota, 13 października: 16:00 (Kopułowa)
niedziela, 14 października: 11:00, 13:00 (Kopułowa)


Przedstawienie o odkrywaniu własnej tożsamości dopełnia atrakcyjna plastyka, której głównym elementem jest postać nosorożca prawdziwych rozmiarów. Wyobraźnię widzów pobudzą też interesujące wizualizacje. To spektakl po części lalkowy, a po części aktorski. Dużymi jego atutami są wyrazista forma, mądry przekaz i dynamika opowieści. Rytmiczne piosenki i pomysłowa choreografia stanowią dodatkowo o atrakcyjności przedstawienia.
Pechowy Nosorożec to bajka o odpowiedzialności za własne marzenia, które nie zawsze należy realizować za wszelką cenę. Zawarte w przedstawieniu zagadnienia: dojrzewanie do samoakceptacji, poszukiwanie przyjaźni, częsta w młodym wieku samotność w grupie rówieśników to tematy bliskie niejednemu dziecku.

Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?  to bajka, którą profesor Leszek Kołakowski, wybitny polski filozof, napisał w latach 60. dla swojej kilkuletniej córki Agnieszki. Cenzura nie puściła jej wówczas do druku.  Bajka przeleżała w szufladzie 20 lat. W 1986 roku ukazała się w drugim obiegu, wydana przez krakowską Oficynę Literacką, a dopiero w roku 2006 oficjalnie przez wydawnictwo Muchomor.

spektakl dla widzów od najmłodszych lat

lektura: 1-3 kl. SP
premiera: 7 kwietnia 2018

adaptacja i reżyseria: Lech Walicki
scenografia i multimedia: Małgorzata Zwolińska
choreografia: Jarosław Staniek
muzyka: Iga Eckert

Obsada:
1: Diana Jędrzejewska
2: Maja Kubacka
3: Iwona Olszewska-Watemborska
4: Jakub Popławski
5: Łukasz Rutkowski
6: Lech Walicki