Spotkania Pod Globusem dla starszych i młodszych czytelników!

Kiedy

Od:  
Do:  

Kategoria

Spotkania dla starszych i młodszych

Zapraszamy w tym tygodniu do Księgarni Pod Globusem na spotkania dla starszych i młodszych czytelników!
Afryka Kazika - spotkanie z Łukaszem Wierzbickim
środa, 20 października, godz. 17.00
Wstęp wolny!
Informacje i rezerwacje: pr@liberglob.pl

Spotkania Pod Globusem dla starszych i młodszych czytelników!

Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci i młodzieży, który opowie o niezwykłych przygodach Kazimierza Nowaka na Czarnym Lądzie, pewnym dzielnym niedźwiedziu Wojtku, pełnych przygód wyprawach Benedykta Polaka, Haliny i Stacha Bujakowskich oraz Aleksandra Doby.

Więcej informacji tutaj: Afryka Kazika

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Chodzi o czytanie! Spotkania w Księgarni Pod Globusem" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

O książce:
Kiedy byłem chłopcem, uwielbiałem słuchać opowieści mojego Dziadka. Wśród nich ważne miejsce zajmowała historia Kazimierza Nowaka, podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Afrykę rowerem i to w czasach, gdy był to niezbadany jeszcze, tajemniczy kontynent. Zaintrygowany opowieściami Dziadka postanowiłem odszukać w archiwalnych gazetach listy Kazimierza Nowaka z Afryki i przypomnieć jego niezwykły wyczyn. Po kilku latach pracy książka "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" była gotowa. Zainteresował się nią znany pisarz Ryszard Kapuściński – w 2006 roku przyjechał do Poznania i na dworcu kolejowym odsłonił poświęconą podróżnikowi tablicę pamiątkową w kształcie Afryki. Tamtego dnia słuchając jego słów zrozumiałem, że musi powstać jeszcze jedna książka o przygodach Kazimierza Nowaka, w której ten nieustraszony i serdeczny podróżnik opowie Czytelnikom czego nauczyła go wyprawa do Afryki, niebezpieczne przygody, spotkania z egzotyczną przyrodą i mieszkańcami dalekich krain. Ta książka to "AFRYKA KAZIKA".

Zapraszamy również na:
Noc Księgarń w Księgarni Pod Globusem - w piątek 22 października:
o 17.00 - Rozmowy o wędrowaniu - spotkanie z Pawłem Skawińskim, Anną Szarek i Magdaleną Petryną
o 19.00 - Premiera w Noc Księgarń - spotkanie z Anną Kamińską

Bajki Pod Globusem - w sobotę 23 października:
o 12.00 - Czytamy głośno "Muminki"

Wstęp wolny!
Informacje i rezerwacje: pr@liberglob.pl