Wawel Dzieciom

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Wawel 5
Kraków

Kategoria

Świąteczny Kiermasz Artystyczny Wawel Dzieciom, na który zaprasza nas Zamek Królewski na Wawelu to wyjątkowa okazja aby - odwiedzając zabytkowe mury, w których mieszkali władcy ziem polskich - najmłodsi mogli posłuchać wspaniałej muzyki i wziąć udział w zajęciach artystycznych.

Wawel Dzieciom już po raz szósty!

Wawel dla dzieci, Wawel dla dorosłych

Wawel Dzieciom to wydarzenie, które każdego kroku przyciąga ogromną liczbę dzieci wraz rodzicami. 8 i 9 grudnia 2018 roku po raz szósty odbędzie się świąteczne wydarzenie dla dzieci i rodziców „Wawel dzieciom, świąteczny kiermasz artystyczny”.
W programie bezpłatne: warsztaty plastyczne, występy muzyczne, insce-nizacje teatralne, konkursy, pokazy pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej. Na stoiskach sprzedażowych będzie można nabyć pamiątki wawelskie, a także świąteczne dekoracje i prezenty.
 
Kiermasz jest podzielony na dwie części – muzyczną i warsztatową. Pobyt na kiermaszu uprzyjemni muzyka na żywo, w wykonaniu dzieci z Krakowskiej Szkoły Suzuki, uczniów z OSM I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie oraz studentów  i doktorantów krakowskiej Akademii Muzycznej. Każdego roku program występów muzycznych można porównać do świątecznego rogu obfitości, w którym nie zabraknie utworów z repertuaru muzyki klasycznej i oczywiście kolęd.

Przez cały dzień organizowane są liczne konkursy dla wszystkich uczestników i słuchaczy występów muzycznych. Można nabyć prezenty świąteczne w atrakcyjnych cenach, wawelskie wydawnictwa i pamiątki. Zamek nawiązał współpracę z Fundacją Artes, która prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Firmę Społeczną zatrudniającą osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niepełnosprawności somatycznej. Podczas kiermaszu Fundacja Artes prezentuje swoje produkty – można nabyć wykonane przez niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji pamiątki z Krakowa, a także dekoracje świąteczne i prezenty. Dochód ze sprzedaży wspiera Fundację.

W trakcie wydarzenia można odwiedzić obóz husarski, a w nim dowiedzieć się o zwyczajach i obyczajach rycerskich oraz zobaczyć prezentację elementów uzbrojenia husarskiego.

Druga część Kiermaszu, organizowana w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku, to warsztaty plastyczne, ceramiczne, inscenizacje teatralne a także warsztaty historyczne prowadzone przez Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej. Ta część Kiermaszu ma limitowaną ilość miejsc, a sam udział jest bezpłatny.

Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny pod adresem:  http://wawel.krakow.pl/