XII edycja „Pikniku Krowoderskiego z Majką Jeżowską”

Kiedy

Gdzie

Kategoria

XII edycja „Pikniku Krowoderskiego z Majką Jeżowską” odbędzie się 9 czerwca 2018 roku, na terenie MDK „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18 i części Parku Jordana w godzinach od 13.00 do 19.15.

patronat Rodzinnego KrakowaHonorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Organizatorem Pikniku Krowoderskiego jest Rada Dzielnicy V Miasta Krakowa i Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18.

XII edycja „Pikniku Krowoderskiego z Majką Jeżowską”

„Piknik Krowoderski” od lat gromadzi rzesze odbiorców. Jest to wydarzenie dedykowane dzieciom z Krakowa i okolic, ich rodzicom i opiekunom.
Tegoroczną gwiazdą imprezy będzie Majka Jeżowska. „Piknik Krowoderski” to okazja do prezentacji i promocji młodych talentów muzycznych, tanecznych czy sportowych. Wśród prezentujących się zespołów dziecięcych i młodzieżowych wystąpią laureaci organizowanych przez MDK „Dom Harcerza” konkursów, m.in. Piosenki Anglojęzycznej „Singing Kids”, Festiwalu „Debiuty”, zespoły artystyczne i sportowe szkół podstawowych ZSO nr 51 i ZSOI nr 1 Dzielnicy Krowodrza, Krakowska Orkiestra Staromiejska, Zespół „Krzesany” z Małego Cichego, wykonawcy gospel z Embassy International School, odbędą się pokazy karate i występy cheerleaderek.

Uczestnicy będą także mogli wziąć udział w zabawach plastycznych, sportowych, jeździć konno, wykonać zdjęcia inspirowane piosenkami Majki Jeżowskiej, uczestniczyć w pokazach pierwszej pomocy medycznej prowadzonych przez ZHP, bawić się na trampolinie i dmuchanej zjeżdżalni, wziąć udział w Plenerowych Zabawach Międzypokoleniowych (realizowanych przez Centrum Aktywności Seniorów "Srebrzysta Krowodrza"). Podczas imprezy odbędą się również prezentacje Dzielnicy V oraz pokazy i atrakcje przygotowane przez pozostałych partnerów wydarzenia. Będzie można także wziąć udział w „piknikowej” zabawie z nagrodami.

„Piknik Krowoderski” jest przedsięwzięciem o bogatym i zróżnicowanym programie, wspomaga integrację środowiska Dzielnicy V, dziecięcą i młodzieżową aktywność artystyczną, edukuje poprzez zabawę.
Wstęp wolny. Zapraszamy!