Wielkie świętowanie na ulicy Krupniczej

Kiedy

Kategoria

Atrakcje dla uczestników

Gry terenowe, pokazy tańca, występy i koncerty to tylko część atrakcji, jakie przygotowano dla uczestników Święta ulicy Krupniczej, które odbędzie się 17 czerwca 2017 r. W organizację imprezy włączyło się kilkanaście instytucji kulturalnych - muzeów, domów kultury, teatrów, firm i placówek oświatowych. Impreza uświetni Dni Dzielnicy I Stare Miasto.

Wielkie świętowanie na ulicy Krupniczej  Dni Dzielnicy I rozpocznie o 10.00 przejazd rowerowy "Pojedźmy na Stare Miasto" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1. Młodzi rowerzyści zapraszają na wycieczkę trasą z Placu Szczepańskiego, przez Rynek Główny, ul. Grodzką, Podzamcze, Zwierzyniecką, Alejami Trzech Wieszczów, Basztową i Sławkowską. Organizatorzy przejazdu zachęcają uczestników, by zabrali ze sobą elementy strojów krakowskich.
Świętowanie na ulicy Krupniczej rozpocznie się o 11.00. Przed teatrem Groteska rozłożone zostaną uliczne krzyżówki i puzzle, dzieci będą mogły brać udział w zajęciach plastycznych i robić kukiełki. Można też będzie zobaczyć teatr od kulis. Zaplanowano dwie tury zwiedzania, udział w nich wymaga wcześniejszych zapisów. Ulicą Krupniczą będzie też wędrował "groteskowy smok" z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie.

Dom Józefa Mehoffera przy Krupniczej 26 o 11.00 proponuje oprowadzanie  kuratorskie po muzeum na które zaprasza Beata Studziżba-Kubalska, wykład Anny Zieńczak i koncert muzyki poważnej w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej.  W południe swoją najnowszą książkę dla dzieci, rymowany przewodnik po stolicach świata, będzie czytał Michał Rusinek. Od 13.00 do 15.00 plener malarsko-rysunkowy poprowadzą instruktorki z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. O 14.00 z koncertem wystąpi zespół "Małe Słowianki". W południe do zabawy włączy się także Instytut Austriacki zapraszając dzieci do zabawy prowadzonej w języku niemieckim. O 13.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 zaprezentują spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

O  13.00 do udziału w grze terenowej poświęconej tajemnicom ulicy Krupniczej zapraszają nauczyciele i uczniowie XLI LO. Punkt informacyjny dla wszystkich, którzy będą chcieli wziąć w niej udział zorganizowany zostanie na ulicy Krupniczej od strony teatru Bagatela. O 15.00 rozpoczną się "Krupy na Krupniczej" - terenowa gra rodzinna, którą przygotowuje i koordynuje Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Tym razem zadaniem zespołów będzie tworzenie kooperatyw lokalnych producentów kasz. Wszak właśnie "krupy", czyli kasze dały nazwę ulicy Krupniczej.

Atrakcje na scenie, która stanie u zbiegu ulic Krupniczej i Loretańskiej, rozpoczną się o 15.00 występem zespołu "Małe Słowianki" i węgierskiego zespołu ludowego Békás. Po zaplanowanym na 16.00 oficjalnym otwarciu imprezy będzie można posłuchać występów wokalnych, obejrzeć pokazy grup tanecznych i ulicznego hip-hopu. O 19.00 wystąpi zespół Flare a o 20.00 Mateusz Ziółko - piosenkarz, pianisty, autor tekstów, znany m.in. z takich programów muzycznych jak Mam talent czy Must Be The Music.

Dużo atrakcji będzie czekać na chętnych w ogrodzie przy Krupniczej 38. O 15.30 Centrum Młodzieży zaprasza na Fitness Międzypokoleniowy a o 16.00 rozpoczną się warsztaty malowania muralu razem z Pogromcami Bazgrołów. W wielu miejscach ulicy Krupniczej będą wydzielone miejsca na rodzinne warsztaty plastyczne i animacje. Będzie można malować karykatury, własnoręcznie zdobić koszulki i torby a także puszczać bańki mydlane.

Wydarzenia uliczne na Krupniczej spowodują duże utrudnienia w ruchu samochodowym.  Od 6.00 do 24.00 ulica będzie zamknięta na całej długości. Ul. Loretańska na odcinku od ul. Studenckiej do Krupniczej będzie dwukierunkowa i "ślepa". Utrudnienia będzie można pokonać wyznaczonymi trasami objazdowymi. Mapka znajduje się na stronie www.cmjordan.krakow.pl.
17 czerwca Dzielnica I Stare Miasto świętować będzie na ulicy Krupniczej i Kanoniczej. Święto placu Wolnica zaplanowane jest na 15 września.