Pochód Lajkonika

Kiedy

Od:  

Gdzie

  Kraków

Kategoria

Lajkoniku, laj, laj
Poprzez cały kraj, kraj...

Tylko raz w roku, w oktawę Bożego Ciała Lajkonik ma swoje święto! Tylko tego dnia Lajkonik uderzeniem swej buławy przynosi nam szczęście!


Pochód LajkonikaDołącz do Lajkonika, wyrusz z nim i świtą włóczków w tradycyjny pochód 22 czerwca o godz. 12:00. Przy dźwięku krakowskich melodii w wykonaniu kapeli Mlaskoty przemierz niezmienioną od lat trasę: od ulicy Senatorskiej, do Klasztoru Sióstr Norbertanek, następnie ulicami Kościuszki i Zwierzyniecką pod Filharmonię Krakowską, by ulicami Franciszkańską i Grodzką dojść do Rynku Głównego. O godz. 19.00 na scenie pod Wieżą Ratuszową ma miejsce finałowy taniec Lajkonika i odebranie „haraczu" z rąk Prezydenta Miasta.

W tym roku obok harców samego Lajkonika warto również zwrócić uwagę na włóczków z jego świty, którzy na dziedzińcu klasztoru Sióstr Norbertanek oraz na Rynku Głównym w tanecznej formie odtworzą legendarną bitwę krakowskich flisaków z Tatarami. Swoją rolę w tym tanecznym starciu odegrają również dzieci z krakowskich szkół i przedszkoli. Zobaczymy widowisko Lajkoniku laj, laj, laj oraz niezwykle żywiołowy program nawiązujący do bogatego krakowskiego folkloru. Jego zwieńczeniem będzie spektakl spektakl Od Acana do Waćpana – w szlacheckim stylu w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Zgromadzona publiczność nauczy się Lajkoniku laj, laj, laj oraz tańca krakowiaka, by wspólnie odśpiewać i zatańczyć z bohaterem wieczoru.
Nie może Cię zabraknąć!

Pełny program pochodu:
www.mhk.pl/aktualnosci/lajkonik

22 CZERWCA 2017
Od godz. 12.00
START: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
ul. Senatorska 1, Kraków