Multimedialne widowisko “Święty z Wadowic – Jan Paweł II” w Krakowie i Zakopanem

Kiedy

Kategoria

Fundacja Pełni Kultury zaprasza na multimedialne widowisko “Święty z Wadowic – Jan Paweł II” z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niedziela, 12 sierpnia o godzinie 20:30, na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem
Środa, 15 sierpnia o godzinie 20:00 przy Centrum Jana Pawła II – Nie lękajcie się!, ul. Totus Tuus 34 w Krakowie

Na scenie wystąpi blisko 70 osób:
Wokaliści: Andrzej Lampert, Czesław Mozil, Mateusz Nagórski, Natalia Niemen, Justyna Reczeniedi,
Joanna Smajdor, Magda Steczkowska, Piotr Szewczyk, Magdalena Wasylik, Hanka Wójciak,
Rafał Żur
Aktorzy: Urszula Grabowska, Radosław Krzyżowski, Jan Nowicki
Orkiestra pod kierownictwem Miłosza Wośko
Chór PASSIONART pod batutą Janusza Wierzgacza
Grupa tancerzy w układach choreograficznych Macieja Florka
Libretto i reżyseria: Michał Zabłocki
Muzyka: Andrzej Bonarek, Krzysztof Herdzin, Czesław Mozil, Mateusz Nagórski,
Adam Niedzielin, Marcin Nierubiec, Krzysztof Odrobina, Janusz Wierzgacz,
Miłosz Wośko, Andrzej Zieliński

Spektakl to próba ukazania świętości Karola Wojtyły - żywej, prawdziwej i pełnej mocy.

Zaskoczeniem jest już samo podejście do tematu, bo spektakl o Janie Pawle II rozpoczyna się od... jego śmierci, a przewodnikiem widza staje się Adwokat Diabła z procesu beatyfikacyjnego. „Santo subito” wykrzyczane w kilka chwil po pogrzebie papieża, napędza korowód wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Po drodze jesteśmy świadkami wielu tajemniczych znaków oraz poruszających świadectw płynących z odległych zakątków świata.

jp2

Widowisko muzyczne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” wyprodukowane zostało wspólnie przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Pełni Kultury specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Jest ono hołdem złożonym największemu Polakowi, którego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii.
WSTĘP WOLNY! Szczegółowe informacje na: http://www.jp2music.pl oraz http://www.pelnikultury.pl

jp2ZAKOPANE: Bezpłatne wejściówki do odbioru od dnia 6 sierpnia w punktach Informacji Turystycznej przy ul. Tadeusza Kościuszki 17 oraz ul. Kościeliskiej 7
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1997008436989658/

KRAKÓW: Wydarzenie odbywa się w ramach festiwalu Cracovia Sacra. Bezpłatne wejściówki do odbioru od dnia 6 sierpnia w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11. Zapraszamy także do wysłuchania transmisji na żywo w JEDYNCE Polskim Radiu.
link do wydarzenia:https://www.facebook.com/events/635933813431095/
Niezwykłe utwory z widowiska ŚWIĘTY zostały uwiecznione na płycie CD – „Jestem tu”, która będzie dostępna podczas widowiska w Zakopanem oraz w Krakowie.

„Jestem tu” to znane nazwiska, różne style i gatunki muzyczne, wyjątkowa ekspresja i energia, a wszystko na temat spraw najważniejszych - myśli i działań Świętego Jana Pawła II. Muzykę skomponowali wybitni kompozytorzy m.in. Andrzej Zieliński znany z zespołu Skaldowie, Adam Niedzielin, Andrzej Bonarek, a teksty napisał krakowski poeta Michał Zabłocki. TU jest wszystko; i mądrość, i historia, i polskość. No i świetne głosy, ciekawe harmonie, piękne brzmienia... wiele z tych utworów ma znamiona przebojowości i może stać się prawdziwymi hitami – tak o płycie Jestem tu wypowiadał się Paweł Sztompke - dziennikarz muzyczny Polskiego Radia.

Płyta dostępna jest w sprzedaży internetowej:
Sklep internetowy Polskiego Radia: http://sklep.polskieradio.pl/Products/18678-jestem-tu.aspx
Chrześcijańskie granie: https://goo.gl/ZZu3Ts
Ambasador Miłosierdzia: https://goo.gl/xfa4pj
Projekt Święty z Wadowic – Jan Paweł II realizowany jest w ramach Działania 6.1. Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałania 6.1.2. Organizacja wydarzeń kulturalnych Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020