Mucha w Mucholocie - koncert dla dzieci w NCK

Kiedy

Gdzie

al. Jana Pawła II 232
Kraków

Kategoria

Aida Kosojan-Przybysz jak nikt inny potrafi pisać dla dzieci, bawić słowem i rozśmieszać do łez, czego dowodem jest popularność albumów „Aida dzieciom” czy „Mini Mini Kołysanki”. Wszystko wskazuje na to, że najnowszy album artystki ZGADNIJ, CO TO JEST ZA ZWIERZĘ z utworami dla dzieci ponownie podbija ich serca.

koncert krakow dla dzieci
 
Na płycie ZGADNIJ, CO TO JEST ZA ZWIERZĘ znajduje się 10 wspaniałych, mądrych i zabawnych piosenek, pełnych inteligentnego humoru i edukacyjnego waloru. Aida pokazuje dzieciom świat oczami zwierząt, przypomina, że w lesie jesteśmy gośćmi, zachęca do aktywności, zwraca uwagę na ekologię, ale przede wszystkim – zaraża dobrą energią młodych słuchaczy. Przy jej piosenkach aż chce się tańczyć z radości. A nie ma lepszego sposobu na wspólny taniec, śpiewanie i radość niż spotkanie z najbardziej wymagającą publicznością, jaką są dzieci, na koncertach.
 
Młodzi słuchacze już pokochali przygody krecika w zielonym bereciku i butach nie do pary, Baby Jagi ćwiczącej jogę czy marzycielki Gąsienicy Honoraty. Każdy bohater piosenki ma swoją wspaniałą historię, która przypomina, że na świat warto też spojrzeć inaczej – czasami zabawnie i do góry nogami, a czasami z punktu widzenia dzięcioła, zaniepokojonego tym, co dzieje się w lesie.

Koncert dla dzieci

Aida wraz ze swoim zespołem, złożonym ze wspaniałych muzyków stworzyli koncert, interaktywny spektakl, podczas którego zapraszają publiczność do wspólnej zabawy. Podczas koncertu dzieci uczestniczą w jego tworzeniu; odpowiadają na zagadki, naśladują głosy zwierząt, dzielą się swoimi historiami nawiązującymi do tekstów piosenek. W naturalny sposób, poprzez zabawę, uczą się jak chronić świat, dbać o jego mieszkańców (wszystkich), środowisko, rzeki, morza, oceany, powietrze. Jak żyć nie szkodząc, a małymi krokami oddawać szacunek planecie, która ofiarowała nam siebie i stała się naszym domem.
 
Aida jest autorką wszystkich tekstów piosenek, a krążek powstał we współpracy z wybitnym kompozytorem i producentem muzycznym - Kubą Galińskim. Duet tych osobowości muzycznych zaowocował synergią popu, swingu, a nawet post punkowego ska oraz produkcją na najwyższym światowym poziomie.
 
Występują:
•    Aida - śpiew
•    Piotr Koźbielski - instrumenty perkusyjne i klawiszowe
•    Bartek Królik - gitara basowa
•    Marek Piotrowski - instrumenty klawiszowe
•    Michał Chęć - gitara
•    oraz aktorki pantomimy Fundacja Sztuka Ciała - Joanna Płóciennik i Katarzyna Markowska

3 czerwca (sobota), g. 11.00, Scena NCK
MUCHA W MUCHOLOCIE - Aida z zespołem - koncert dla dzieci

bilety: 70/90 zł