Spotkania w Operze - Poranki

Kiedy

 

Gdzie

ul. Lubicz 48
Kraków

Kategoria

Opera Krakowska zaprasza swoich najmłodszych Widzów na cykl spotkań edukacyjnych pod nazwą „Spotkania w Operze. PORANKI”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest to cykl spotkań, odbywających się w niedzielne przedpołudnia, skierowanych do dzieci w wieku od 6 do 9 lat, który od kilku lat odkrywa przed nimi niezwykły świat opery.
Podczas dotychczasowych spotkań w Operze Krakowskiej uczestnicy dowiedzieli się m.in. na czym polega praca solisty, jakie instrumenty wchodzą w skład orkiestronu, jak działa kurtyna czy na czym polega rola oświetleniowca w teatrze operowym.

- W ramach obecnej edycji „Poranków” (marzec - czerwiec 2018) nasi mali goście będą dalej poznawać tajemniczy świat teatru. Dowiedzą się w jaki sposób przygotowuje się spektakl, kim jest akustyk, scenograf czy co kryje w sobie stara, teatralna szafa. Na każdym „Poranku” pojawi się też gość specjalny - osoba, która wprowadzi dzieci w tajniki swojej pracy w Operze - mówi Kinga Kużdżał, prowadząca spotkania.

„Poranki” to również świetna okazja do uczestniczenia w warsztatach związanych z tematyką danego spotkania, m.in. plastycznych, muzycznych, ruchowych czy kostiumologicznych. Jest to zabawa, poprzez którą dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, wrażliwość artystyczną oraz talenty muzyczne i taneczne. Ponadto podczas każdych zajęć młodzi melomani będą mieli okazję zwiedzić miejsca, które są na co dzień niedostępne dla publiczności.

Terminy spotkań:
8 kwietnia 2018 - „Włos Ci z głowy nie spadnie!”
22 kwietnia 2018 - „Kto tu rządzi”?
13 maja 2018 - „Halo, czy ktoś mnie słyszy”?
27 maja 2018 - „Mali, wielcy artyści”
24 czerwca 2018 - „Magiczne buciki”

opera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koszt udziału dziecka w jednym spotkaniu to 25 zł, a przewidywany czas trwania spotkań to około 1,5 godziny. Spotkania odbywają się w niedzielę o godz. 11.00 w gmachu Opery Krakowskiej. Szczegółowe informacje na temat „Poranków” można uzyskać telefonicznie: 12 296 62 60 (61),
12 296 62 62 (63). Ilość miejsc jest ograniczona.

Opera Krakowska
ul. Lubicz 48 
31-512 Kraków
Tel: +48 12 296 62 00 (portiernia)
opera@opera.krakow.pl