Chodź na randkę do muzeum

Kiedy

Gdzie

ul. św. Wawrzyńca 15
Kraków

Kategoria

Walentynki w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Szukasz pomysłu na wyjątkowy i oryginalny wieczór walentynkowy? Myślisz, że w muzeum nie można romantycznie spędzić czasu? Sprawdź naszą propozycję nie do odrzucenia!

W programie:

17:00-19:30
Drukowana walentynka
Nie kupujcie gotowych kartek walentynkowych! W pracowni drukarskiej, pod fachowym okiem doświadczonego drukarza, każdy samodzielnie wytłoczy na prasie drukarskiej romantyczny wzór. Taka kartka to doskonały upominek dla ukochanej osoby.
Zajęcia otwarte.

Chodź na randkę do muzeum

17:30-18:15
Mroźne eksperymenty
Czy można zmrozić kogoś wzrokiem, czy serce może być z lodu, a może można lody skruszyć lub je przełamać? Podczas zajęć dowiemy się jak zachowują się różne substancje i ciała w ekstremalnie niskich temperaturach suchego lodu i ciekłego azotu.
Zajęcia w formie  pokazu.

18:00-18:50, 19:00-19:50
Zakochany tramwaj – wyjątkowe zwiedzanie z przewodnikiem wystawy Tramwaje na Wawrzyńca, w trakcie którego wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy tramwaj ma ,,serce”? W godzinach otwarcia muzeum będzie można wykonywać zdjęcia w zabytkowych tramwajach.
Czas trwania ok. 1 godz. O udziale w zwiedzaniu decyduje kolejność przyjścia.

18:30-20:00
Kuchnia molekularna na czerwono – nowoczesna kuchnia dla zakochanych. Przez żołądek do serca, czyli jak wspólnie przygotujemy jadalne pękające sferki, bezy mrożone ciekłym azotem, owocowe drinki w probówkach, agarowy kawior z czerwonych owoców, makaron spaghetti ze strzykawki i jadalną ziemię.  
Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację.


W godzinach 17:00-20:00 zapraszamy na wszystkie wystawy:
Tramwaje na Wawrzyńca
Więcej światła
To takie proste

Udział w wydarzeniach 14 lutego w ramach biletu wstępu do Muzeum na wszystkie wystawy.