Kraków naprawdę dla wszystkich: Na łąkę ze Stanisławem Wyspiańskim

Kiedy

Od:  

Gdzie

Królowej Jadwigi 41
Kraków

Kategoria

Muzeomania z cyklu Kraków naprawdę dla wszystkich

 

14 października o godz. 12.00 zapraszamy osoby dysfunkcją słuchu na spacer Na łąkę ze Stanisławem Wyspiańskim w ramach cyklu Kraków naprawdę dla wszystkich. Spotkanie odbędzie się z udziałem tłumacza języka migowego.


Kraków naprawdę dla wszystkich: Na łąkę ze Stanisławem WyspiańskimSpacer, którego mapę stanowić będzie Zielnik Stanisława Wyspiańskiego. Podążając za jego wskazówkami, wybierzemy się w okolice Panieńskich Skał, gdzie ponad sto lat temu artysta zbierał kwiaty i z botaniczną precyzją utrwalał je w swoim szkicowniku. Podczas spaceru dowiemy się, jak Wyspiański postrzegał naturę i na czym polega niezwykłość jego dzieła.
Prowadzenie: Ewelina Radecka
Miejsce zbiórki: Dom Zwierzyniecki

Kraków naprawdę dla wszystkich to cykl zajęć skierwanych do osób z dysfunkcjami wzroku, słuchu i ruchu. Każde ze spotkań w szczególny sposób uwzględnia potrzeby jednej z grup docelowych. Jeśli jest to możliwe, udostępniane są do oglądania oryginalne eksponaty lub ich kopie, wykorzystywane są także modele założeń architektonicznych ustawione przy najważniejszych zabytkach Krakowa. Spotkania dla osób z dysfunkcjami słuchu tłumaczone są na polski język migowy.
Spotkania (warsztaty muzealne, spacery miejskie) kierowane przede wszystkim do osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu oraz ruchu, w soboty o godz. 12.00.

14 października, godz. 12.00,
START: Dom Zwierzyniecki

http://www.mhk.pl