Bajki i baśnie japońskie 2016

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Marii Konopnickiej 26
Kraków

Kategoria

Projekt Bajki japońskie został przygotowany z myślą o najmłodszej publiczności Muzeum Sztuki i Techniki Muzeum Manggha. Opowiadanie i czytanie bajek spoza naszego kręgu kulturowego ma za zadanie otworzyć dzieci (a także towarzyszących im dorosłych) na nowe, zupełnie inne doświadczenia, uczy również tolerancji i pozwala na obserwację innego systemu wartości.

Wymyślony i przeznaczony umownie „dla dzieci od lat 3 do 103” projekt polega na prezentacji literatury japońskiej – bajek, baśni i legend.
Początkowo na spotkaniach bajki czytały dzieciom znane osoby: aktorzy i prezenterzy z całej Polski (wystarczy wymienić choćby Annę Polony, Annę Dymną, Magdę Umer, Roberta Makłowicza, Krzysztofa Globisza, Bronisława Maja, Krystynę Zachwatowicz – Wajdową, Iwonę Bielską, Macieja Orłosia, Grzegorza Turnaua i wielu innych).

bajki japonskie

Spotkania dla dzieci i rodziców w 2016 roku

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca (z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych) zapraszamy naszych najmłodszych zwiedzających wraz z opiekunami na japońskie bajki. Po przeczytaniu kilku tekstów, dzieci wraz z opiekunami biorą udział w dopasowanych do tematu bajek warsztatach: origami, kaligrafii, tworzenia pieczątek, zabawy w oparciu o japońskie techniki plastyczne. Prace powstałe w czasie warsztatów dzieci zabierają ze sobą do domu. Spotkania odbywają się w różnych przestrzeniach Muzeum Manggha – holu głównym, galerii, sali wystaw zmiennych – na specjalnie przygotowanych dywanach lub matach japońskich wraz z kolorowymi poduszkami. Miejsce jest zawsze tak pomyślane, by rodzice mogli usiąść wraz z dziećmi lub obok nich. Po spotkaniu zapraszamy na czarkę japońskiej herbaty i słodycze.

Tematem przewodnim spotkań były już święta i zwyczaje japońskie, zwierzęta, japońscy super bohaterowie. W tym roku będą to japońskie cztery pory roku.

Najbliższe spotkania: 8 maja, 5 czerwca, 4 września, 2 października, 6 listopada, 4 grudnia.

http://manggha.pl/eventcycle/17