Wyspa Bergmana w Kinie Pod Baranami

Kiedy

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
WYSPA BERGMANA (reż. Mia Hansen-Løve)
czwartek, 21 października 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

Kino Pod Baranami zaprasza rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek 21 października, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości Wyspa Bergmana - najnowszy film Mii Hansen-Løve rozgrywający się na magicznej wyspie Fårö, na której żył i tworzył najsłynniejszy szwedzki reżyser, Ingmar Bergman.

W filmie Mii Hansen-Løve (Co przynosi przyszłość) para reżyserów – Chris i Tony – przyjeżdża do położonego na idyllicznej prowincji domu pracy twórczej. Szybko oczarowuje ich niezwykła atmosfera miejsca, znanego przede wszystkim jako mała ojczyzna Ingmara Bergmana - legendarnego szwedzkiego reżysera filmowego. 

W obsadzie filmu znaleźli się: Vicky Krieps (Nić widmo), Tim Roth (Pulp Fiction), Mia Wasikowska (Alicja w Krainie Czarów) i Anders Danielsen Lie (Oslo, 31 sierpnia).

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.

BILETY: 15 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!
 
Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.
 
O FILMIE:

WYSPA BERGMANA | BERGMAN ISLAND
reż. Mia Hansen-Løve, Francja 2021, 105’

Wyspa Bergmana w Kinie Pod Baranami

MFF w Cannes 2021 - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Mia Hansen-Løve)
MFF Nowe Horyzonty 2021 - nominacja: OPPO Pokazy galowe - Udział w sekcji (Mia Hansen-Løve)

Para amerykańskich filmowców Chris (Vicky Krieps ) i Tony (Tim Roth) przyjeżdża latem na mityczną wyspę Fårö. W tym niezwykłym miejscu, w którym żył i tworzył swoje najbardziej znane dzieła Bergman, mają nadzieję znaleźć inspirację do nowych filmów. W miarę jak mijają kolejne osobno spędzone dni, fascynacja wyspą zaczyna skupiać się wokół Chris i jej wspomnień związanych z pierwszą miłością. Granica między rzeczywistością a fikcją zaczyna się stopniowo zacierać i rozdzielać parę jeszcze bardziej.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl