MAŁA KIKA NA WAKACJE Sierpień 2018

Kiedy

Kategoria

Kino KIKA | Krasickiego 18 | Kraków
W każdą sierpniową niedzielę zapraszamy młodych widzów na filmowe spotkania dla dzieci.
W programie projekcje filmowe i warsztaty kreatywne rozwijające wyobraźnię. Bilety: 12 zł

 

 

12 sierpnia | niedziela
KACPER I EMMA JADĄ W GÓRY | Karsten og Petra ut på tur
reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2017, 83’

 

Kacepr i EmmaPo zakończonym roku szkolnym czas wybrać się na wakacje i zasłużony wypoczynek. Góry zdają się być do tego idealnym miejscem – to nie tylko świeże powietrze i cudowne widoki, ale również okazja na przeżycie rozlicznych przygód. Kacper i Emma to para dzieciaków, które najlepiej wiedzą jak sprawić sobie frajdę. Pakują swoje ulubione pluszaki i wyruszają przygodzie na spotkanie. Zdobywają górskie szczyty, biwakują, poznają dzikie zwierzęta, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy, harców i dużej dawki śmiechu.

19 sierpnia | niedziela
SUPERAGENTKA | Nabospionen
reż. Karla von Bengston, Dania 2017, 77’

SUPERAGENTKA10-letnia Agathe-Christine będzie detektywem. Już teraz chce rozwiązywać zagadki. Czas na pierwszą "prawdziwą" sprawę. Złapanie tajemniczego złodzieja z osiedlowego sklepu to tylko kwestia czasu.
Spódnica, marynarka, krawat, kapelusz z szerokim rondem - od razu widać, że Agathe-Christine jest detektywem. Gdy przeprowadza się z rodziną do nowego miasta, natychmiast zakłada biuro detektywistyczne, a w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie: ma siedem dni na odkrycie, kto dokonuje drobnych kradzieży. Od razu ma podejrzanego! Jest pewna, że to Vincent - wiecznie naburmuszony i tajemniczy chłopiec z sąsiedztwa. Ale czasem pozory mylą, a pierwszy trop nie musi być tym właściwym. Czy detektywistyczna zagadka może być okazją do zdobycia prawdziwego przyjaciela?

26 sierpnia | niedziela
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. SEKRETY RODZINY VON BROM |
Lasse-Majas detektivbyrå – Von Broms hemlighet
reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2013, 83’

Jakie sekrety może skrywać szkatuła schowana przed ponad dwustu laty w tajemniczej krypcie? Lasse i Maja, najsłynniejsi detektywi w całym Valleby, nie zamierzają czekać, aż ktoś rozwiąże zagadkę.
Lasse i Maja, młodzi detektywi z Valleby, rozpoczynają kolejne śledztwo. Spróbują dowiedzieć się, co może kryć w sobie tajemnicza szkatułka, pamiątka rodziny von Broms. Pewnego dnia znika nie tylko ona, ale także zaczynają ginąć rodowe pierścienie. Jak Lasse i Maja poradzą sobie z tą zagadką? Kto zabrał skrzyneczkę i czy uda się ją otworzyć?