Kino Lato w Kinie KIKA - pokazy sierpniowe

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Ignacego Krasickiego 18
Kraków

Kategoria

Kino Lato w Kinie KIKA - pokazy sierpniowe

Kino KIKA zaprasza na pokazy w ramach cyklu filmowego dla młodych widzów pt. „Kino Lato”.
W sierpniu na młodych kinomanów czekać będą okołopołudniowe projekcje filmowe. W programie znajdą się nowości oraz klasyki dziecięcej kinematografii.
Bilety na pokazy w specjalnej cenie 15 zł.

Wakacje z kinem dla dzieci w Krakowie

1-5.08 KOSMICZNA PRZYGODA ALLANA, reż. Amalie Næsby Fick, Dania 2022, 80’

Z powodu rozwodu rodziców mały Allan musi przeprowadzić się do nowego miasta. Desperacko próbuje zdobyć nowych przyjaciół. Nie zwraca już nawet uwagi na to, czy potencjalny nowy kolega jest dla niego dobry. Jeden z nich postanawia to wykorzystać. Chce by Allan tropił dla niego UFO. Kiedy Allan poznaje Maikena, który przypadkowo trafia na Ziemię w zdezelowanym statku kosmicznym, postanawia mu pomóc i nie dopuścić do tego aby wpadł w ręce złych ludzi.

kategoria wiekowa: 4+

8-12.08 BASIA, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska, 2018, 50′

Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.

kategoria wiekowa 4+

15- 19.08 PETTSON I FINDUS – MAŁY KŁOPOT, WIELKA PRZYJAŹŃ, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2014, 86’

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.
kategoria wiekowa 4+

22- 26.08 MŁODY WINNETOU, reż. Mike Marzuk, Niemcy 2022, 103’

12-letni Indianin Winnetou uważa się za wielkiego wojownika. Jednak jego ojciec Inczu-czuna, wódz plemienia Apaczów, ma inne zdanie na ten temat. Uważa, że syn musi nauczyć się kontrolowania swojego gorącego temperamentu oraz - jako przyszły wódz - sztuki brania odpowiedzialności za innych, słabszych członków plemienia. Ten moment szybko przychodzi - stado bizonów, główne źródło pożywienia Indian, zaginęło. Plemieniu grozi głód. Młody Winnetou przy wsparciu swej siostry Nszo-czi oraz Toma, chłopca -sieroty z pobliskiego miasteczka, wyruszają na niebezpieczną i pełną przygód wyprawę. Los całego plemienia jest w ich rękach, a czasu nie zostało zbyt wiele.
Film inspirowany serią książek autorstwa Karola May'a.

kategoria wiekowa 6+