Czytamy i Oglądamy w Agrafce | TAJEMNICA RAOULA TABURINA

Kiedy

Gdzie

ul. Krowoderska 8
Kraków

Kategoria

Czytamy i Oglądamy w Agrafce | TAJEMNICA RAOULA TABURINA

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię.

4 października /niedziela/ godz. 11:00

Czytamy:  Sekret sprzedawcy rowerów | Jean-Jacques Sempé
Oglądamy: TAJEMNICA RAOULA TABURINA | Raoul Taburin, Pierre Godeau, Francja 2018, 89’

 „Tajemnica Raoula Taburina” to zabawna, ciepła i poetycka adaptacja książki Jeana-Jacquesa Sempégo - twórcy „Mikołajka”. Opowiada uroczą historię o przyjaźni, miłości i zaufaniu oraz o tym jak nasze niedoskonałości mogą być naszym przekleństwem, ale i siłą.

Raoul Taburin (w roli głównej Benoît Poelvoorde, znany z filmów „Zupełnie Nowy Testament" i „Nic do oclenia") jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić każdą usterkę. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku. Pojawienie się w miasteczku fotografa, który chce uwiecznić na zdjęciu także mistrza napraw na jego rowerze, sprawi, że Raoul będzie musiał stawić czoła swoim lękom i ograniczeniom. W sposobie przedstawienia francuskiego, górskiego miasteczka, gdzie rower jest królem, miesza się nostalgia i fantazja.

To film przepełniony optymizmem, lekkim humorem, który jest doskonałą propozycją dla całych rodzin.

Uczestnicy spotkania będą mieli szansę otrzymać egzemplarze książki „Sekret sprzedawcy rowerów” ufundowane przez Wydawnictwo Znak Emotikon.

Po seansie warsztaty pt. „RECYCLINGOWE FRĘDZLE DO ROWERU”

Partner pokazu Wydawnictwo Znak Emotikon

Kategoria wiekowa: 7+ ( film z polskim lektorem) , bilety: 13 zł

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa