Czytamy i Oglądamy w Agrafce | JAK OCALIĆ SMOKA

Kiedy

Gdzie

ul. Krowoderska 8
Kraków

Kategoria

Czytamy i Oglądamy w Agrafce | JAK OCALIĆ SMOKA

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię.  Bilety 10 zł.
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Książka i film dla dzieci w Kinie Agrafka w Krakowie

11 grudnia  (niedziela), godz. 11:00

Czytamy:  Patrz, Madika, pada śnieg! | Astrid Lindgren, Ilon Wikland
Oglądamy: JAK OCALIĆ SMOKA | Dragevokterens jul
reż. Katarina Launing, Norwegia/Holandia/Czechy 2020, 82’

Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu?
W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?

Kategoria wiekowa 6+