BARANKI DZIECIOM - JESIEŃ 2019

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Patronat Rodzinnego Krakowa

8 września – 27 października 2019
Kino Pod Baranami

Seanse filmowe dla dzieci

Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów oraz ich opiekunów na niezwykłą, jesienną odsłonę Baranków Dzieciom - cyklu filmowych poranków dla dzieci. Zsypująca z drzew złote liście jesień, przyniesie zatrzęsienie różnorodnych wydarzeń, przygotowanych specjalnie z myślą o małych kinomanach.

W niedzielę, 6 października o godzinie 11.00, Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Baranki Dzieciom. Tym razem młodzi kinomani poznają przygody Wikinga Tappiego i wezmą udział w kreatywnych warsztatach plastycznych z TurboOlkiem (Olkiem Rajewskim).

O BAJCE:

WIKING TAPPI - zestaw bajek, 44’
reż. Andrzej Piotr Morawski, Polska 2016

tappi

Tappi to zupełnie nietypowy wiking – co prawda ma gęstą brodę i hełm na głowie, więc może wyglądać groźnie, ale tak naprawdę łagodność to jego drugie imię. To opiekun Szepczącego Lasu, gdzie wraz ze zwierzęcymi przyjaciółmi dba o porządek i niesie pomoc każdemu, kto tego potrzebuje.
Poznajcie przygody tego bohatera serii barwnych książeczek autorstwa Marcina Mortki.

ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI
„Ziiima idzie” - szepcze figlarny wiatr. To ostatnia chwila by uzupełnić zapasy. Tappi i Chichotek wyruszają do lasu, by uzbierać jak najwięcej smakowitości na nadchodzący mroźny czas. Dzięki pomocy przyjaciół:
wiewiórki Śmigaczki, misia Brzuchacza oraz kupca Pasibrzucha bohaterowie wypełniają worek po brzegi.  W podzięce Tappi postanawia zaśpiewać piosenkę. Jednak donośne dźwięki, zamiast umilić wszystkim czas, płoszą leśne zwierzęta i... przyciągają wygłodniałego trolla Gburka, który zamiast zbierać woli zabierać zapasy. Przed Tappim i Chichotkiem ciężkie zadanie. Jak powstrzymać głodomora i przekonać go, że postępuje źle?

OPOWIEŚĆ GAWĘDZIARZA
Do Szepczącego lasu przybywa od dawna oczekiwany gość – Gawędziarz. To postać nietuzinkowa, znająca mnóstwo historii i anegdot. Dlatego nie bez powodu na jego występ przybywają niemal wszyscy mieszkańcy z okolicy, łącznie z Tappim i Chichotkiem. Niestety, szybko okazuje się, że gość nie jest tym za kogo się podaje. Zamiast pięknych opowieści o mieszkańcach innych krain, zaczyna obrażać i skłócać wszystkich dookoła.
Szybko wychodzi na jaw, że ma w tym swój niecny cel.

W OBRONIE PRZED ŚNIEŻYCĄ
Szepczący Las wiosną odwiedzają czasem nieproszeni goście – złośliwe chmury. Tappi posyła Paplaka po magiczny przedmiot, który ma obronić Szepczący Las przed nadchodzącą śnieżycą. Paplak zostaje napadnięty a przesyłka skradziona. Tappi, Chichotek i Paplak wyruszają na wyspę Batochlasta, żeby odzyskać skradziony przedmiot. Nie mają jednak zbyt wiele czasu, lada chwila rozpęta się śnieżyca..

KIEPSKI PORANEK OLBRZYMA GRZMOCICHA
Pewnego dnia podczas porannego spaceru Tappi z Chichotkiem spotykają wpadających znienacka do rzeki Gburka i  Pasibrzucha. Zaskoczeni wyciągają ich z wody i dowiadują się, że przyczyną porannego lotu był wzburzony Olbrzym Grzmocich. Jak się okazuje stracił on swoją magiczną misę.  Tappi i Chichotek czym prędzej muszą odzyskać zaginiony przedmiot, ponieważ Grzmocich ze smutku zaczął niszczyć góry, co ostatecznie może wywołać lawinę, która zniszczy cały Szepczący Las.

O WARSZTATACH:

Warsztaty plastyczne poprowadzi Olek Rajewski (TurboOlek) - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

BILETY: 11 zł

 

 

Klara Muu!

A już 13 października maluchy włączą się we wspólne świętowanie Europejskiego Dnia Kina Artystycznego oglądając animowane przygody rezolutnej pięciolatki Basia, znanej z serii książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Uwielbiany przez przedszkolaki serial został nagrodzony Złotym Animuszem na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator.

Jesień znacznie rzadziej niż lato kojarzy się z dalekimi podróżami. Mimo to, właśnie podczas tej pory roku, Barankowi widzowie udadzą się w wyjątkową wyprawę na daleką północ, gdzie poznają Wikinga Tappiego - nietypowego bohatera serii barwnych książeczek autorstwa Marcina Mortki. Dzieci wyruszą także w podróż do krainy muzyki, gdzie odwiedzi ich Reksio, Komar i Pasikonik, a także prowadzący warsztaty bębniarskie, Mateusz Sarapata. Zwieńczeniem jesiennych spotkań będą Literackie Baranki Dzieciom - wydarzenie towarzyszące 10. Festiwalowi Conrada - podczas których mali widzowie obejrzą Wędrówki Pyzy - adaptację słynnych opowiadań Hanny Januszewskiej i wezmą udział w kreatywnych warsztatach książkowych.
 
Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami to niepowtarzalna okazja do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów. Dodatkowo każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

Więcej informacji na www.kinopodbaranami.pl oraz w portalu Facebook.