BARANKI DZIECIOM – ZIMA 2018

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Patronat Rodzinnego Krakowa


Zimowe półkolonie językowe 2018

Cykl bajek dla dzieci

Od 21 stycznia Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów oraz ich opiekunów do udziału w nowej edycji Baranków Dzieciom - poranków filmowych dla maluchów. W każdą niedzielę mali kinomani spotkają się z bohaterami najpiękniejszych polskich bajek, a po seansie wezmą udział w twórczych warsztatach.

W lutym, znani wszystkim poszukiwaczom przygód - bracia Bolek i Lolek - zabiorą dzieciaki na wyścigi gokartów i wspólnie nauczą się jak trudna może być opieka nad dzieckiem. Razem z rezolutną ryjówką Florką mali widzowie odkryją cienie i blaski posiadania młodszego rodzeństwa i stawią czoła strachom ze snów. Dzień Kota to doskonała okazja do poznania świata z kociej perspektywy, nawet jeśli czasami dzieci poruszają się w nim równie nieporadnie, jak mały kot Filemon. Na ratunek najmłodszym pospieszy jego kompan Bonifacy, który zawsze wie jak wybawić swojego małego przyjaciela z opresji.

Po wszystkich seansach filmowych na dzieci czekają zajęcia artystyczne, które będą okazją do odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W zimowej edycji maluchy wezmą udział m.in. kreatywnych zajęciach plastycznych oraz będą wspólnie muzykować podczas uwielbianych przez nie warsztatów bębniarskich.

Ponadto, wizyta w Kinie Pod Baranami to niepowtarzalna okazja do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów.

Dodatkowo każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

BILETY: 11 zł

Więcej informacji na www.kinopodbaranami.pl oraz w portalu Facebook.

PROGRAM:
niedziela, 25 lutego 2018, godz. 11.00
PAMIĘTNIKI FLORKI - zestaw bajek, 40’
+ warsztaty bębniarskie
Polski serial animowany, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka.
Główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Ważną rolę w serialu pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju - chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jest jednak niezmienna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i pozwala nie zrażać się częstym brakiem odpowiedzi.

Odcinki: CZTEROLISTNA KONICZYNA | PODRÓŻ | SEN | STARSZA SIOSTRA

Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl