Mała KIKA na Wakacje

Kiedy

Od:  
Do:  

Kategoria

Filmowe wakacyjne spotkania dla dzieci


Sierpień 2017
6-27 sierpnia 2017 | 12:00
Kino KIKA, ul. Krasickiego 18
W każdą sierpniową niedzielę zapraszamy młodych widzów na filmowe spotkania dla dzieci.
W programie projekcje filmowe i warsztaty kreatywne rozwijające wyobraźnię
Bilety: 10 zł

PROGRAM:


6 sierpnia (niedziela)
KACPER I EMMA JADĄ W GÓRY | Karsten og Petra ut på tur, reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2017, 83’
Po zakończonym roku szkolnym czas wybrać się na wakacje i zasłużony wypoczynek. Góry zdają się być do tego idealnym miejscem – to nie tylko świeże powietrze i cudowne widoki, ale również okazja na przeżycie rozlicznych przygód. Kacper i Emma to para dzieciaków, które najlepiej wiedzą jak sprawić sobie frajdę. Pakują swoje ulubione pluszaki i wyruszają przygodzie na spotkanie. Zdobywają górskie szczyty, biwakują, poznają dzikie zwierzęta, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy, harców i dużej dawki śmiechu.

13 sierpnia (niedziela)
MOJE WAKACJE Z RUDYM | Red Dog: Tru Blue, reż. Kriv Stenders, Australia 2016, 88’

Kiedy jedenastoletni Mick zostaje wysłany na farmę dziadka  w odległym regionie Pilbara w Zachodniej Australii, spodziewa się, że na miejscu czeka go wyłącznie nuda i ciężka praca. Wszystko zmienia się, gdy w życiu Micka pojawia się Blue – jedyny w swoim rodzaju czerwony pies. Przygarnięty przez chłopca rezolutny zwierzak z miejsca staje się jego nieodłącznym towarzyszem i przyjacielem na dobre i na złe. Wkrótce wielka przyjaźń łącząca Micka i Blue, da początek wydarzeniom, którymi zachwyci się cały kraj!
 

20 sierpnia (niedziela)
NIEDOPARKI | Lichožrouti, reż. Galina Miklinová, Czechy/Słowacja/Chorwacja 2016, 83’
Mała KIKA na Wakacje
Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę! Film jest adaptacją książek pary czeskich autorów Pavla Šruta i Galiny Miklínovej.

27 sierpnia (niedziela)
WIELKA WYPRAWA MOLLY | Molly Monster, reż. Matthias Bruhn, Niemcy 2016, 70’

Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby był mu ciepło, gdy już się wykluje. Rodzice Molly, państwo Potworowie, wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Tata ma przed sobą jeszcze trochę wysiadywania. O nie! Zapomnieli o czapce! Molly i jej nakręcany zabawkowy przyjaciel, Edison, wyruszają na wielką wyprawę – przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania.

http://www.kinokika.pl/