Baranki dzieciom w zimowej odsłonie

Kiedy

Od:  
Do:  

Gdzie

Rynek Główny 27
Kraków

Kategoria

Seanse dla dzieci w Kinie Pod Baranami

BARANKI DZIECIOM
- ZIMA 2019
20 stycznia - 24 lutego 2019
Kino Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza na nowy, zimowy sezon Baranków Dzieciom - cyklu poranków filmowych dla najmłodszych widzów. Mali kinomani spędzą niedzielne przedpołudnia w towarzystwie bohaterów najpiękniejszych bajek.

Po wszystkich seansach filmowych na dzieci czekają zajęcia artystyczne, które będą okazją do odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W zimowej edycji maluchy wezmą udział m.in. kreatywnych zajęciach plastycznych oraz będą wspólnie muzykować podczas uwielbianych przez nie warsztatów bębniarskich.

Baranki dzieciomPonadto, wizyta w Kinie Pod Baranami to niepowtarzalna okazja do poznania kina „od kuchni”, czyli zwiedzenia kabiny operatorskiej i odkrycia tajemnicy mechanizmu ruchomych obrazów. W zimowej edycji maluchy wezmą udział m.in. w kreatywnych warsztatach plastycznych z TurboOlkiem i zajęciach ruchowych z Contakids Polska, stworzą własną animację poklatkową i będą wspólnie muzykować.

Dodatkowo każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

BILETY: 11 zł

KINO POD BARANAMI – MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami dziewięciokrotnie uhonorowane zostało tytułem Miejsca Przyjaznego Maluchom!

BARANKI DZIECIOM najbliższe seanse:

niedziela, 10 lutego, godz. 11.00

 

PRZYGODY BOLKA I LOLKA - zestaw bajek, 40’
reż. J. Byrdy, R. Kłys, F. Pyter, W. Wajser, E. Wątor, Polska 1974
+ warsztaty ruchowe z Contakids Polska
bolek i lolek
Niesforni bracia, Bolek i Lolek, podejmują się sportowych wyzwań. Biorą udział w biegu na przełaj, przyłączają się do kolarskiego wyścigu, przyczyniają się do zwycięstwa piłkarskiej reprezentacji i rywalizują w zawodach zimowych.

 

Odcinki: BIEG NA PRZEŁAJ | ZIMOWE ZAWODY | WIELKI MECZ | PRZYGODA NA DWÓCH KÓŁKACH

Contakids to czas na wspólne szaleństwo, bieganie, skakanie, turlanie i tarzanie. To czas odkrywania, jak można się wspólnie bawić bez żadnych zabawek, wykorzystując tylko ciało. W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość wszystkim. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci.

Warsztaty poprowadzi Anna Wańtuch, filmoznawczyni, tancerka, performerka, nauczycielka tańca. Autorka performensów Postnatal Project, w których występuje ze swoim dzieckiem. Pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.

niedziela, 17 lutego, godz. 11.00
AGATKA - zestaw bajek, 40’
reż. Andrzej Kukuła, Wojciech Wojtkowski, Polska 2015
+ zajęcia plastyczne
bajki dla dzieci krakow
Pełna kolorów i humoru filmowa opowieść dla najmłodszych widzów, w której świat realny jest równie ważny, co świat wyobrażony.
Tytułowa bohaterka to kilkuletnia dziewczynka, która wraz ze swoim chomikiem Cyrylem bierze udział w licznych przygodach. I choć za każdym razem ich punktem wyjścia są zdarzenia lub przedmioty z najbliższego otoczenia Agatki i jej rodziny, to główna część opowieści dzieje się w świecie wyobraźni bohaterki. Wyprawy do wymyślonych przez Agatkę krain często pomagają dziewczynce w rozwiązywaniu problemów realnego świata i zrozumieniu codziennych spraw. Pozwalają oswoić lęki, uczą odpowiedzialności i porządku.

Odcinki: CUKROJAD | KURZ | MYDŁO | UFOLUDEK

Zajęcia plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE.

niedziela, 24 lutego, godz. 11.00
PORWANIE BALTAZARA GĄBKI - zestaw bajek, 45’
reż. S. Dülz, A. Ledwig, W. Nehrebecki, W. Wajser, E. Wątor, Polska 1969-20
+ warsztaty florystyczne
bajki
Kultowy serial animowany na podstawie książki autorstwa Stanisława Pagaczewskiego pod tym samym tytułem.
Słynny badacz, Baltazar Gąbka, wyrusza do Krainy Deszczowców w celu obserwacji obyczajów żab latających oraz zebrania nowych informacji do swojej pracy. Jego długa nieobecność w ojczyźnie zaniepokoiła księcia Kraka, który rozkazał zorganizować ekspedycję, mającą na celu sprowadzenie naukowca do kraju. Z Krakowa na ratunek wyrusza ekspedycja, w której skład wchodzą Smok Wawelski oraz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka (nadworny kucharz). Wybierają się oni do Krainy Deszczowców samochodem-amfibią. Ich tropem podąża szpieg z Krainy Deszczowców, Don Pedro de Pommidore.

Odcinki: SMOK - EXPEDITION | W ZBÓJECKIM OBOZIE | W KRAINIE KRÓLA SŁONECZKO | PRZEZ KRAJ DESZCZOWCÓW | ZDOBYCIE PAŁACU | DON PEDRO

Warsztaty florystyczne poprowadzi Anna Wierzbicka, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

Kontakt:

 

Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków

 

Telefon: 12 423 07 68 (informacje i rezerwacje)

szczegóły: http://kinopodbaranami.pl/