Kampania społeczna „Schowaj kciuki”

schowaj kciuki

 

Jak dobrze bawić się bez elektroniki?

W ostatnich latach coraz częściej dzieci spędzają zbyt dużo czasu przed ekranami tabletów, smartfonów i laptopów. Dla ich rodziców łatwiejszym rozwiązaniem jest zaproponowanie podopiecznym gry elektronicznej niż poświęcenie im uwagi. Choć używanie nowoczesnej technologii ma swoje dobre strony, jego nadmiar może prowadzić u dzieci do zaburzeń zdrowotnych i utrudnionych kontaktów z otoczeniem.

Kampania społeczne „Schowaj kciuki”"Schowaj kciuki!" to projekt, którego najważniejszy element to reklama społeczna skierowana do rodziców i ich dzieci. Dzięki niej "pokolenie kciuków" będzie mogło odkrywać, jak dobrze bawić się bez elektroniki. Tym trochę starszym z kolei chcemy przypomnieć piękne czasy dzieciństwa.

Projekt kierowany jest do rodziców dzieci w wieku mniej więcej 3- 12 lat, które mają łatwy dostęp do elektroniki. Poznanie lub przypomnienie sobie różnych form rozrywki dla dzieci niewymagających użycia elektroniki. Będą to także zabawy wymagające małego zaangażowania rodzica. W ramach akcji tworzymy opisy zabaw oraz nagrywamy krótkie filmy instruktażowe pokazujące jak samodzielne stworzyć proste zabawki. Jednym z elementów jest również organizowanie konkursów na prace plastyczne, w których można wygrać zabawki polskich producentów.

W tym roku organizowana jest już druga edycja projektu. Poprzednia odniosła sukces, dotarła do 60 tyś. Beneficjentów. Obecnie akcję popierają m.in.: Stanisław Karpiel- Bułecka, Marcelina Zawadzka, Barbara Kurdej – Szatan, Andrzej Młynarczyk, Mikołaj Roznerski oraz Antoni Królikowski.

Projekt realizowany w ramach olimpiady „Zwolnienie z Teorii”.

 

https://www.facebook.com/schowajkciukizwzt/