Ferie w Bibliotece Kraków: na tropie języka, liter i słów

Kiedy

Od:  
Do:  

Kategoria

Na tropie języka, liter i słów - to tegoroczne hasło programu ferii, które dla dzieci i młodzieży organizuje Biblioteka Kraków w swoich filiach, od 12 do 23 lutego.

Liczne wydarzenia mają zwrócić uwagę młodych generacji  na potrzebę poprawnego używania języka, uwrażliwiać je na kulturę wypowiedzi i unikanie błędów językowych.

Co przygotowały krakowskie biblioteki na ferie?

Dla uczestników ferii w 27 filiach Biblioteki Kraków przewidziano m.in. gry planszowe, zabawy językowe, zagadki i rebusy słowne oraz ćwiczenia ortograficzne i gramatyczne. Dodatkowo będzie można poznać legendy, regionalizmy i gwarę krakowską. Uczestnicy poznają powiedzenia, przysłowia polskie, łamańce językowe, a także retorykę języka polskiego.
Poprzez wspólną zabawę uczestnicy ferii bibliotecznych lepiej poznają tajniki języka polskiego oraz poszerzą swoją wiedzę na temat poprawnej polszczyzny.

Oprócz zajęć literacko-językowych podczas ferii w Bibliotece Kraków przewidziane są też warsztaty artystyczno-plastyczne. Uczestnicy takich spotkań dowiedzą się na czym polega m.in. sztuka tworzenia origami, ekslibrisów oraz kartek metodą iris folding. Zaplanowane zostały warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, a także wykonanie warsztaty tworzenia myszek z łupin po orzechach.

W filii nr 9 odbędzie się, w dniach 19-23 lutego, Turniej Języka Polskiego, podczas którego uczestnicy będą musieli zmierzyć się z rozmaitymi zadaniami związanymi z językiem polskim.
Na zwycięzców czekają nagrody. 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, z tej okazji zaplanowano liczne warsztaty literackie i spotkania czytelnicze.

Natomiast 22 lutego w filii nr 45 odbędzie się drużynowy turniej wiedzy na temat filmów i bajek Disneya.

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci, młodzież i rodziców, do skorzystania z oferowanych zajęć, zróżnicowanych pod względem wiekowym i tematycznym. W przypadku kilku wydarzeń należy dokonać wcześniejszych zapisów.

Szczegóły na stronie Biblioteki Kraków, w zakładce wydarzenia–luty. http://www.biblioteka.krakow.pl/wydarzenia/