“Radio Coś Tam Coś Tam” - słuchowiska i piosenki, które pobudzają wyobraźnię

“Radio Coś Tam Coś Tam” to wyjątkowe słuchowiska wypełnione muzyką i efektami dźwiękowymi. Przeczytajcie co do powiedzenia na temat tego projektu ma Paweł Bohater - reżyser i autor muzyki:
- Projekt powstawał niemal rok, a przy jego tworzeniu zaangażowanych było wielu krakowskich aktorów i muzyków. Każdy odcinek oprócz przygód związanych z niecodziennym znaleziskiem bohaterów „Radia Coś Tam Coś Tam” zawiera również puentę. Zależało nam na tym, by połączyć  rozrywkę z edukacją i pozytywnym przekazem. Chcieliśmy stworzyć alternatywę dla kreskówek, którymi zalewane są nasze dzieci i chyba nam się to udało. Jesteśmy już kilka tygodni po premierze i zewsząd spływają do nas informacje o entuzjastycznym przyjęciu słuchowisk przez najmłodszych odbiorców. Bardzo dobre recenzje zbierają też piosenki. Do tych ostatnich przygotowaliśmy również wersje instrumentalne, by dzieci mogły je śpiewać samodzielnie.

radio cos tam cos tam

Ale to jeszcze nie wszystko..  Każdy z nas pamięta czasy, w których nie było komputerów czy telefonów komórkowych. Mimo tego “braku” nikt z nas nie narzekał na nudę. Postanowiliśmy wpleść w słuchowiska zapomniane gry podwórkowe, zarazić nimi współczesne dzieci. W pierwszym odcinku bohaterowie “Radia Coś Tam Coś Tam” znajdują zośkę oraz zestaw do gry w cymbergaja ukryte w radiostacji i te gry będą im później towarzyszyć. Dodatkowo przygotowaliśmy “Wyścig kolarski” – tor do gry w kapsle i giga kolorowankę w jednym. Na trasie wyścigu dzieci znajdą miejsca i postaci występujące w słuchowiskach.

“Radio Coś Tam Coś Tam” kierujemy do dzieci w wieku 5-8 lat, chociaż docierają do nas wieści, że czterolatkowie również bawią się świetnie słuchając przygód Zojki, Gustawa i Horacego.

​radio coś tam coś tam​radio coś tam coś tam

​radio coś tam coś tam

Słuchowiska sprawdzają się świetnie w zastępstwie bajek i gier na telefon, ale również podczas usypiania, zabawy czy podróży samochodem.
Na stronie https://odpalwyobraznie.pl/ można posłuchać fragmentów odcinków i piosenek, dowiedzieć się więcej o twórcach oraz zakupić “Radio Coś Tam Coś Tam” na trzech płytach CD lub w formie cyfrowej, do pobrania.   

Pod poniższymi linkami znajdziecie fragmenty słuchowisk, muzyki i piosenek:

Polecamy:

- kolekcjonerską edycję trzech płyt CD. Dwie z nich zawierają słuchowiska, na trzeciej znajdują się wszystkie piosenki oraz wersje instrumentalne, by dzieci mogły je śpiewać samodzielnie.

radio coś tam coś tam

- “Wyścig kolarski” - tor do gry w kapsle i giga kolorowanka w formacie 100 cm na 60 cm. Dzieci znajdą na niej miejsca i postaci występujące w słuchowiskach.

​radio coś tam coś tam [Kliknij i przeciągnij, by przenieść.] ​