Rodzinny szlak turystyczny śladami małych pomników Bajkowa Łódź

Rzeźby bajkowych postaci

Rodzinny szlak turystyczny śladami małych pomników Bajkowa Łódź jest niezwykle ciekawą propozycją do zwiedzenia Łodzi z innej perspektywy, przez całe rodziny z dziećmi. W dziewięciu atrakcyjnych dla turystów punktów miasta usytuowane są rzeźby postaci z najpiękniejszych bajek naszego dzieciństwa, zrealizowanych przez Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For. Są to:  turysta z plecakiem i mapą Miś Uszatek, Pingwin Pik Pok unoszący się na fali, wesoły kot Filomen i Bonifacy, bohaterowie Zaczarowanego Ołówka – Piotr i jego piesek, Plastuś z dzwonkiem, trzy misie – Misia, Bartek oraz Kuba , wróbel Ćwirek siedzący w gnieździe, Maurycy i Hawranek witający dzieci przy Ogrodzie Zoologicznym oraz najnowszy pomnik dostojnego Ferdynanda Wspaniałego, ubranego w garnitur, buty i melonik.

Rodzinny szlak turystyczny śladami małych pomników Bajkowa Łódź Rzeźb bajkowych postaci świetnie się poszukuje zwiedzając miasto. Są one rozmieszczone w każdym zakątku Łodzi, przez co znalezienie ich jest tak ekscytujące.  Wraz z moim synem przeszliśmy i przejeździliśmy na rowerach ten szlak kilkukrotnie. Naszą przygodę z Bajkowym Szlakiem zaczęliśmy, kiedy mój syn miał 2 lata. Wtedy jeszcze stopniowo, po jednym pomniku obejrzeliśmy całą kolekcję. Była to dla niego niesamowita przygoda, szczególnie, że albo przed wycieczką, albo po wycieczce pokazywałam synowi bajkę z bohaterem naszej wycieczki. Teraz mój syn ma 7 lat i nadal z chęcią wracamy do Szlaku Bajkowa Łódź. Trasę przemierzamy na rowerach – jest to wycieczka około dziesięciokilometrowa. Zaczynamy nasza podróż od pomnika wróbla Ćwirka usytuowanego w Parku Źródliska, a kończąc na pomniku Plastusia, który macha do nas i dzwoni dzwoneczkiem w Parku Sienkiewicza.

Szczerze polecam zwiedzenie rodzinnego szlaku turystycznego śladami małych pomników Bajkowa Łódź, gdyż na pewno będzie on dla dorosłych wspaniałym powrotem do dzieciństwa, a dla dzieci możliwością poznania bohaterów, którzy może są trochę zapomniani, a może nie są tak popularni jak bohaterowie ówczesnych bajek. Dla mnie to zdecydowanie powrót do czasów wieczorynki o 19:00.

Artykuł zajął 4. miejsce w konkursie Rodzinne wyprawy po Polsce
Autor: Aleksandra Kazimierczak

Partnerami i fundatorami nagród w konkursie byli: Wydawnictwo Skrzat, Trefl Joker Line , Księgarnia Arttravel.pl oraz Wydawnictwo Demart

Patroni medialni konkursu: rodzina PTTK, Trasa dla bobasa,  Kogis - poratl turystyki dziecięcej

 

 Mapa