Wakacyjny zastrzyk energii i wiedzy z Leader School

Letni wypoczynek młodzieży jest bardzo ważny dla ich zdrowia i rozwoju. Nie chodzi tylko o to, by nie mieć szkolnych obowiązków, długo spać i robić to, na co ma się ochotę – takie słodkie lenistwo może cieszyć najwyżej przez dwa, trzy dni, potem jednak zamienia się w bezczynność, która sprzyja nudzie, ale nie kreatywności. Letnie dni, gdy możemy cieszyć się słońcem, gdy natura dzieli się z nami swoją energią, ładują nam akumulatory na cały rok. Dlatego tak ważne jest, by wakacje nie były tylko dwoma miesiącami nicnierobienia, ale czasem inspirujących przygód.

Nie zmarnować wakacji

Oczywiście rodzice mogą aktywizować swoje dzieci w tym czasie w domu, proponując im wspólne rodzinne zajęcia i rekreację, tylko warto pamiętać, że również dorośli powinni wykorzystać czas urlopu na odpoczynek. Ponadto nie każdy może sobie pozwolić na dwa miesiące wakacji, jakimi cieszą się uczniowie. Sprawdzoną i naprawdę pożyteczną formą organizacji wakacyjnego wypoczynku młodzieży są obozy. Kto z dorosłych na nie jeździł, ten na pewno do dziś pielęgnuje związane z nimi wspomnienia. Nieraz bywało tak, że na obozie wyjeżdżał nieśmiały chuderlak, a wracał z nich otwarty i energiczny młody człowiek. Na tym polega magia obozu, którą jako pierwsi odkryli kilkadziesiąt lat temu harcerze. Kiedy dodatkowo wypoczynek obozowy w umiejętny sposób łączy aktywność fizyczną, rozrywkę z pożytecznym pogłębianiem umiejętności, to śmiało można go nazwać obozami idealnymi.

Obozy idealne

Ale czy takie istnieją? Istnieją. Choć doniesienia medialne o nieprzyjemnych wydarzeniach w czasie obozu bulwersują rodziców i mogą budzić ich uzasadnione obawy, trzeba sobie jasno powiedzieć: gdy wybieramy ofertę sprawdzonej instytucji, placówki z doświadczeniem, którą znamy lub która jest rekomendowana, która nie waha się odpowiadać na wszelkie pytania, nie ma się czego obawiać. Nad bezpieczeństwem młodzieży na wyjazdach obozowych czuwa Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych, Gwarancja Turystyczna, kuratoria oświaty. Dodatkowo naprawdę warto zapytać znajomych, a nawet nieznajomych rodziców. W weryfikacji rzetelności organizatora rodzice powinni być nieugięci i zdeterminowani, by nie wybierać oferty pochopnie.

Sens wolnego czasu

Leader School Kraków ma doświadczenie nie tylko w nowoczesnym i skutecznym nauczaniu języków obcych, ale również w organizacji wypoczynku dla młodzieży. Co to znaczy „mieć doświadczenie”? To nie tylko umieć zapełnić harmonogram rozrywkami, ale też je umiejętnie ze sobą połączyć, by obozy nie były zlepkiem przypadkowych zajęć, ale harmonijną całością. To daje uczestnikom poczucie sensowności wspólnego spędzania czasu. Obozy połączone z rozwijaniem kompetencji językowych to doskonały sposób, by młodzież przekonała się, jak fantastycznie jest posługiwać się bez problemu językiem obcym, a przede wszystkim umieć to robić w prozaicznych, codziennych sytuacjach.

Anglia czy Malta? Masz wybór

Możliwości nauki z native speakerami nie trzeba chyba reklamować i opisywać jej zalet. Międzynarodowe towarzystwo rówieśników jeszcze bardziej motywuje do ćwiczenia języka, a przede wszystkim otwiera na bezproblemową komunikację. Wiele osób czeka z wyjazdem za granicę na moment, w którym uznają swoją znajomość języka za zadowalającą. A co poradzimy im w Leader School Kraków? Nie czekajcie! Kolejność powinna być właśnie odwrotna. Gdzie indziej język wchodzi w krwiobieg niż w stolicy Wielkiej Brytanii? Gorąco zapraszamy na obóz językowy w Anglii. Chcemy pokazać jego uczestnikom miejsca, które na razie znają może tylko ze zdjęć: kamienne Stonehenge, łaźnie w Bath, miejsca, w których kręcono kultowe filmy o Harrym Potterze, muzeum figur woskowych Madame Tussaud's, muzeum Tate. A może odwiedziny w Oxford zainspirują uczestników i za parę lat będą tam oni już nie turystami, ale studentami?

Wyjazdy zagraniczne pobudzają wyobraźnię i kreują marzenia. Obóz językowy w Anglii ma spełnić nie tylko funkcję edukacyjną, ale i motywującą. Wybraliśmy do nauki języka świetne metody: Total Physical Response i Total Immersion. Uczenie się całym ciałem, całym sobą daje doskonałe efekty, zaś Total Immersion, stosowana w różnych dziedzinach, została już nazwana metoda rewolucyjną. Nie tylko mówić, ale pisać i myśleć po angielsku – do tego będziemy dążyć, a otoczenie Buckingham Palace, Downing Street, Trafalgar Square, Hyde Parku czy Oxford Street na pewno będzie temu sprzyjać. A że ogólny rozwój naszych podopiecznych leży nam na sercu, chcemy w Anglii ćwiczyć nie tylko język, ale też zgłębiać szeroko pojętą kulturę: języka i konwersacji. Gdzie, jak nie w Anglii, można poznać tajniki konwersacji na najwyższym poziomie? A to jest wartość uniwersalna – bo zasady debat oxfordzkich warto zastosować w każdym kraju. Quizy, wycieczki, zajęcia stymulujące rozwój intelektualny – to obóz językowy w Anglii w pigułce. Jest przeznaczony dla uczestników w wieku 10-17 lat i zaplanowaliśmy go na 10-20.08 2017 roku.
A co powiecie na pomysł wakacji połączonych z nauką w międzynarodowej szkole językowej na Malcie? To również propozycja dla młodzieży od 10 do 18 roku życia. Dziesięć dni (18-28.07.2017) na pięknej Malcie w kurorcie w zachwycającej zatoce – takie okoliczności przyrody sprzyjają efektywnej nauce. Po 20 godzinach zajęć w Gateway School of English uczestnicy otrzymują certyfikaty, ale najcenniejsze, co dostają, to solidne podstawy, ugruntowanie oraz rozwój ich językowych kompetencji. Pobyt na Malcie to też okazja do poznania innej, bogatej kultury, aktywności umysłowej i fizycznej, gwarancja słonecznej pogody. Choć cała Malta jest mniejsza od Warszawy, jej różnorodność jest naprawdę zdumiewająca. Dowodem tego niech będzie choćby to, że jest bardzo chętnie wybierana przez filmowców, stając się tłem takich produkcji jak „Gladiator” czy „Troja”. Leader School Kraków wybiera to, co najlepsze. Czy jakiś młody człowiek oparłby się takiej propozycji?

Język do głowy, nie w kąt

Warsztaty i zajęcia językowe na obozach mają zupełnie innych charakter niż te, które odbywają się w ciągu roku. Nie chodzi o to, by licytować się, w których jest więcej elementów zabawy – tu działa przede wszystkim czynnik psychologiczny. Gdy zajęcia nie wiążą się z tygodniową rutyną, sposób pochłaniania wiedzy jest zupełnie inny – na pewno jest to proces efektywniejszy. Cezura „koniec roku szkolnego-początek wakacji” ma ogromny wpływ na nastawienie młodzieży do nauki. Gdy wie, że może, a nie musi, że to po prostu zabawa, ma do niej zupełnie inny stosunek. Na językowych obozach Leader School Kraków – zarówno w Anglii, jak i na Malcie – nie ma atmosfery rywalizacji o wyniki. W takich warunkach język „wchodzi do głowy” łatwiej i szybciej, a takie nastawienie już się wewnętrznie ugruntowuje w dziecku. Jaki jest tego skutek? A taki, że po powrocie z obozu czuje ono, że ten język jest „w nim”, że komunikacja to podstawa tworzenia więzi i nawiązywania nowych znajomości, a gdy możemy się komunikować w języku obcym, to świat znajomych może być dużo większy. Po obozach nie odkłada się języka jak kolejnego zaliczonego przedmiotu. One wzmacniają samoocenę i pozwalają uwierzyć we własne siły.

Równanie Leader School Kraków

Nie obawiajmy się wysłać dzieci na językowe obozy – to nie są obozy przetrwania. Wychowawcy Leader School Kraków wiedzą, jak wspierać podopiecznych, również tych, którzy są na takim wyjeździe pierwszy raz i przeżywają kryzys. Już w ciągu roku potrafią poradzić rodzicom, jak przygotować dziecko do pierwszego wyjazdu, żeby wszystko odbyło się bez niepotrzebnych stresów i napięć. Rozgadane, radosne, wypoczęte, otwarte dziecko, dla którego nie istnieją językowe bariery = spokojny o bezpieczeństwo, zdrowie i dobry nastrój pociechy rodzic. Choć to języki obce, a nie matematyka są naszą domeną, to lubimy w Leader School Kraków takie równania.

Szczegółowe informacje na temat kolonii i obozów z Leader School można uzyskać w oddziale Leader School Kraków Bieńczyce, ul. Urbanowicza 10a, tel: 12 658 61 15 (13:00-19:00)
email: krakow@leaderschool.pl
www.krakow.leaderschool.pl/wakacjeferie/