Znamy mistrzów województwa małopolskiego, którzy w finale ogólnopolskim powalczą o grę na Stadionie Narodowym o Puchar Tymbarku

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Krakowie poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa małopolskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły MUKS Dunajec Nowy Sącz i UKS Dwójka Skawina w kategorii U-8, Fundacja "Może Być Lepiej" Tarnów i LUKS Sobolik Sobolów w kategorii U-10 oraz MUKS Halny Kamienica i UKS Trójka Jelna w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo małopolskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Finały województwa małopolskiego zostały rozegrane 6-7 kwietnia na obiekcie COM COM Zone przy ulicy Ptaszyckiego 6 w Krakowie. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły dzieci w kategoriach U-8 i U-10, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-12.

Znamy mistrzów województwa małopolskiego, którzy w finale ogólnopolskim powalczą o grę na Stadionie Narodowym i Puchar Tymbarku
W kategorii wiekowej do lat 8, najlepszą żeńską drużyną została ekipa UKS Dwójka Skawina, która w finale pokonała Szkołę Podstawową nr 5 z Oświęcimia 4:3. - Najważniejsze, że moje dziewczyny są zadowolone. Rodzice mi zaufali i pozwoli na spokojne trenowanie drużyny. Wymaga to cierpliwości i pokory, ale ostatecznie jest warto, gdyż wszyscy zaczynają dostrzegać sens w posyłaniu dziewczynek na treningi piłki nożnej - komentował trener zwycięskiej drużyny, Bartłomiej Święszek.

Wśród chłopców w najmłodszej kategorii triumfatorami został zespół MUKS Dunajec Nowy Sącz, pokonując w finale Publiczną Szkołę Podstawową z Łapanowa 3:2. Po finale trener zwycięskiej drużyny chwalił organizację turnieju. - Muszę przyznać, iż jestem zachwycony organizacją. Mnóstwo drużyn, dzieci i rodziców w jednym miejscu. Naprawdę wspaniała oprawa! Jest to turniej na który na pewno warto przyjechać. Mam nadzieję, że każdego roku będziemy mieli przyjemność brać w nim udział i tak jak dzisiaj, zajmować pierwsze miejsce - komentował szkoleniowiec MUKS Dunajec, Jakub Nowak.  

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepsza okazała drużyna LUKS Sobolik Sobolów, prowadzona wspólnie przez proboszcza Sobolowa, Stanisława Jachyma i trenera Piotra Bukowca. W finałowym meczu swojej kategorii zespół pokonał 3:0 UKS Trójkę Jelną. Po triumfie Piotr Bukowiec chodził uśmiechnięty od ucha do ucha. - To był niesamowity dzień! Kiedy drużyna strzela tyle bramek, a muszę wspomnieć, że jedna z moich zawodniczek zdobyła aż 26 bramek, to są powody do radości. Liczył się jednak cały zespół, gdyż jedną dziewczynką nie można niczego wygrać. Ktoś musi podać, ktoś musi wybić i ktoś musi złapać - chodzi o kolektyw. Jestem dumny ze swoich podopiecznych, cieszę się jak dziecko. Naprawdę piękny turniej! – mówił rozemocjonowany trener z Sobolowa.

Znamy mistrzów województwa małopolskiego, którzy w finale ogólnopolskim powalczą o grę na Stadionie Narodowym i Puchar Tymbarku

Jeśli chodzi o drużyny chłopców w kategorii U-10, najlepiej wypadła ekipa Fundacji "Może Być Lepiej" Tarnów, wygrywając finałowe starcie z UKS SP 40 Kraków 5:3. - Zawsze miło tutaj wrócić. Bardzo się cieszę, że spotkaliśmy się ponownie w Krakowie, gdyż tworzymy wielką piłkarską rodzinę. To też przede wszystkim świetna okazja dla dzieci, ponieważ mogą się bawić i cieszyć futbolem - oznajmił zastępujący trenera drużyny, Karola Świerzba, opiekun fundacji - Mateusz Rzońca.

W kategorii U-12 najlepszą spośród żeńskich drużyn okazała się drużyna UKS Trójka Jelna, pokonując w ostatnim meczu SP Jula Miechów (14:0). Po turnieju opiekun zespołu nie krył zadowolenia. - Wrażenia po turnieju zostaną bardzo pozytywne. Udało nam się wygrać i jesteśmy szczęśliwi, że pojedziemy do Warszawy. Było naprawdę super, pogoda dopisała, organizacja także, więc pozostało się tylko dobrze bawić. Do tego doszedł efekt końcowy w postaci zwycięstwa, także nie możemy oczekiwać niczego więcej - komentował trener z Jelnej, Wojciech Mróz.


Wśród chłopców, triumfatorami kategorii U-12 została drużyna MUKS Halny Kamienica. W finałowym meczu pokonali oni 4:1 Szkołę Podstawową nr 92 z Krakowa. - Mieliśmy tutaj bardzo ciężki moment, gdyż w jednym meczu straciliśmy poprzez kontuzję dwóch zawodników, ale chłopcy się pozbierali i zagrali super. Myślę, iż ich marzenia się właśnie spełniają i teraz wyczekują już wyjazdu do Warszawy - przekrzykiwał okrzyki radości swojej drużyny szczęśliwy trener, Janusz Piotrowski.


Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z zespołów, które odpadły lub dwóch dodatkowych ze swojego podmiotu. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii U-10 i U-12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku zakończyła się właśnie na poziomie wojewódzkim.

Turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Przegląd Sportowy, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Gazeta Wyborcza Zielona Góra, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.
Partnerem Turnieju jest firma Reporter Young. Partnerami Turnieju w województwie śląskim są firmy Galicja i LOBO Kraków.

Przeczytaj także Arkadiusz Milik ambasadorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”


Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl