Kategoria
Zajęcia przed-przedszkolne dla dzieci w Krakowie
Do udziału w tych zajęciach zapraszamy przyszłych przedszkolaków. Dzieci spędzając czas na wspólnej zabawie będą miały okazję do kształtowania relacji z rówieśnikami oraz rozwinięcia szeregu umiejętności. Bezstresowo przygotują się do rozstania z rodzicami i później łatwiej będzie im zaadoptować się w nowym środowisku.
Maluchy będą ćwiczyły sprawność ruchową i manualną, procesy poznawcze, rozwijały spostrzegawczość, koncentrację oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Aktywności na zajęciach będą przypominały te podejmowane na etapie przedszkolnym: dzieci nauczą się nowych zabaw paluszkowych, logopedycznych, ruchowych, muzycznych, poznają wiele piosenek, wyliczanek i wierszyków.
Prowadzący będą rozmawiali z nimi m.in. na tematy związane ze zjawiskami atmosferycznymi i kalendarzem, rodziną, wyglądem i cechami rzeczy. Będzie czas na czytanie, bajkoterapię i tworzenie w różnych ciekawych technikach. Udział w zajęciach ułatwi dzieciom funkcjonowanie w grupie, nauczy pewnych nawyków, ukształtuje samodzielność i zaradność, wpłynie na rozwój emocjonalny, intelektualny i społeczny
Zmysłami malowane
Węch, słuch, dotyk, wzrok, smak… - wszystkie zmysły służą dzieciom do tworzenia niezwykłych dzieł sztuki albo po prostu twórczej zabawy. Sztuka będzie wychodzić z ram, w ruch pójdą dłonie, stopy, liście i… w zasadzie wszystko, co jest pod ręka i wyda się ciekawe.
Action painting, land art, kolaż? Nieistotne. Ważne, że dzieci będą miały pole (oraz podłogę, ściany i inne powierzchnie) do popisu, możliwość uwolnienia twórczej ekspresji, rozwiną wyobraźnię, poćwiczą nieszablonowe myślenie i wzbogacą swój wewnętrzny świat. Na zajęciach będą miały okazję poznać podstawy rysunku i spróbować różnych technik artystycznych. Będą wykorzystywać materiały z recyclingu, filcować, wycinać, lepić, szyć, kroić i robić wiele innych fantastycznych rzeczy!
Ram tam tam
Zajęcia muzyczno-ruchowo-sensoryczne dla Rodziców z Maluszkami, podczas których bawimy się dźwiękiem, rytmem i ruchem, wykorzystując piosenki, wyliczanki i zabawy zaczerpnięte z tradycyjnego folkloru dziecięcego i nie tylko.Gramy na akordeonie, bębenku obręczowym i innych prostych instrumentach. Albo robimy je sami wykorzystując to co akurat pod ręką.
Świat wokół pełen jest muzyki. Trzeba tylko dobrze się wsłuchać. A dzieci odbierają go wszystkimi zmysłami. Patrzą. Słuchają. Czują. Dotykają. Reagują. Są całkowicie otwarte na ten świat i ciekawe wszystkiego. W trakcie zajęć próbujemy wykorzystać tę naturalną ciekawość i otwartość i razem z dziećmi podróżować po świecie dźwięków.
Zumba dla dzieciaków
Zajęcia ruchowo-muzyczno-taneczne dla dzieci 4+
Zumba od lat cieszy się popularnością wśród dorosłych i chyba wszyscy zgodzą się, że zumba = dobra zabawa. Jest to więc forma aktywności fizycznej, która świetnie nadaje się dla dzieci. Przy dźwiękach różnych gatunków muzycznych dzieciaki tańczą, wykonując układy stworzone specjalnie dla nich. Dzięki udziałowi w zajęciach mogą zdrowo spędzić czas, poznają tańce różnych kultur i ich historię, uczą się szacunku wobec innych, pracy zespołowej oraz zaufania. Trening kształtuje równowagę, koordynację, rozwija kreatywność, pamięć i dyscyplinę. Według badań zumba dla dzieci stymuluje również pracę mózgu i pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny.
To cykl interaktywnych warsztatów dla wszystkich dzieciaków zaczytujących się w książkach Neli małej reporterki, marzących o wielkich podróżach i przygodach, chętnie zakładających plecak, ciekawych spotkania z Innym. Świetna okazja by przygotować się do wiosennych wycieczek i letnich wypraw, a kiedy za oknem leje – choć w wyobraźni przenieść się za siedem gór i rzek. Na zajęciach poznajemy nie tylko zwyczaje, tradycje, smaki i zapachy ze wszystkich zakątków ziemi ale także zabawy, w jakie bawią się dzieci w okolicach równika czy bieguna północnego, legendy i opowieści z siedmiu kontynentów, najważniejsze atrakcje turystyczne oraz największe cuda i dziwy różnych krajów i krain.
HOLA! - hiszpański - Zajęcia językowe dla dzieci
Czy wiecie, że to w Hiszpanii wymyślono lizaka? Na naszych zajęciach dzieci dowiedzą się wielu podobnych ciekawostek nie tylko o ojczyźnie Pabla Picassa i Penelope Cruz, gdyż język hiszpański jest jednym z najczęściej używanych na świecie – mówi się nim niemal w całej Ameryce Południowej i w dużej części Ameryki Północnej. Co tydzień będziemy proponowali im ciekawe opowiadania, gry i zabawy, które umożliwią przyswajanie nowego słownictwa i osłuchanie się z językiem. Czekają na nich wspaniałe historie, muzyka i wiele możliwości do tworzenia dzieł inspirowanych kulturą hiszpańskiego kręgu językowego.
Kuchnia rachu ciachu
Zajęcia, na których pierwszoplanową rolę odgrywa jedzenie. W ramach cyklu zajmiemy się m.in. japońską sztuką komponowania posiłków „bento”, porozmawiamy o tym, że dorośli nie zawsze mają rację, podejmiemy próbę „naprostowania” nawyków żywieniowych i pokonania różnych jedzeniowych uprzedzeń. Urządzimy także odpad – party i zastanowimy się, co z tym cukrem zrobić. Będzie strawnie i zabawnie!
Sztuka na kółkach
Na zajęciach uczestnicy będą mieli szansę samodzielnie stworzyć dzieła inspirowane największymi dokonaniami w historii sztuki, przy okazji poznając najważniejsze fakty i ciekawostki. Przyjrzymy się bliżej sztuce starożytnych Egipcjan oraz Rzymian, poznamy twórczość Michała Anioła, Vincenta van Gogha, Claude Moneta, Pabla Picassa, Salvadora Dali i wielu, wielu innych artystów. Zgłębimy tajniki warsztatu mistrzów, odkryjemy największe tajemnice ich twórczości, a do tego sami wcielimy się w ich rolę, tworząc własne, niepowtarzalne dzieła sztuki! Zajęcia łączą wiedzę z historii sztuki z praktyką artystyczną. Celem warsztatów jest stworzenie przez uczestników samodzielnej pracy, która jednocześnie pozwoli im lepiej zrozumieć i zapamiętać uzyskane informacje.
Kurtyna w górę (zajęcia teatralne dla dzieci)
Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się jak powstał teatr i rozwijał się przez wieki, jak również sami wcielą się w postaci aktorów odgrywając scenki z dramatów, mitów i baśni. Na warsztatach, poprzez szereg ćwiczeń, nauczymy się jak odpowiednio modulować głos, umiejętnie poruszać się w przestrzeni teatralnej, wyrażać emocje bez użycia słów oraz samodzielnie interpretować teksty sceniczne. Uczestnicy poznają nie tylko zagadnienia związane z teatrem dramatycznym ale również zapoznają się z teatrem lalkowym oraz teatrem cieni, gdzie samodzielnie wykreują własnych bohaterów, tworząc maski, kukiełki i pacynki. Na zakończenie cyklu warsztatów przewidziany jest spektakl dla publiczności.
A gu gu
Zajęcia podłogowe, ogólnorozwojowe dla maluszków ok. 6 m-cy – 1,5 roku (z opiekunem).
Coś dla każdego maleńkiego człowieka, który zmysłami poznaje świat. Pracownię Kulturalną wypełniają różne kolory, materiały, faktury, szmery, melodie, odgłosy, a także rozmaite zapachy – wszystko, co pozwala Maluchom na zdobycie doświadczeń sensorycznych. Przy okazji mają możliwość rozwijania motoryki małej i dużej, a przede wszystkim spędzenia czasu z innymi dziećmi i zacieśnienia więzi z opiekunami. Uwaga: dzieci mogą brudzić się w trakcie zajęć. Prosimy na wszelki wypadek mieć przygotowane ubranie na zmianę.
Groszowa sprawa - EKONOMIA dla dzieci
Kieszonkowe – to pojęcie zna wiele dzieci, ale co to jest kredyt i hipoteka? Co to jest granie na giełdzie i kto może to robić? Skąd się biorą pieniądze, dlaczego wciąż jest ich za mało i dlaczego po prostu nie wydrukowac więcej? W jaki sposób założyć konto i jak się prowadzi własną firmę? Co tak właściwie oznacza przysłowie „Grosz do grosza, a będzie kokosza”? Te zajęcia, to zdecydowanie dobra inwestycja na przyszłość. Oswoimy pojęcia z zakresu ekonomii, gospodarki i marketingu, przy okazji oczywiście ćwicząc liczenie oraz kreatywne myślenie.
W kręgu architektury - Kurs dla dzieci
Z architekturą spotykamy się cały czas. To sztuka kształtowania otoczenia, w którym żyjemy, dlatego już w młodym wieku warto poznać, o co w niej chodzi. Co to jest skala, perspektywa i proporcje? Czym różni się styl barokowy od modernizmu? Jakie materiały, nowoczesne instalacje i technologie są stosowane w budownictwie? Jak zaprojektować plac zabaw, stadion lub osiedle? O czym mówią budynki i jakie historie są z nimi związane?
Uczestnicy zajęć rozwiną wrażliwość estetyczną, zdolności manualne i wyobraźnię. Prowadzone przez architektów spotkania będą odbywały się w formie praktycznej i teoretycznej. Młodzi architekci poznają zasady rysunku architektonicznego (techniki rysunkowe: głównie czarno-białe, z wykorzystaniem ołówka, urozmaicone technikami graficznymi), odkryją tajniki projektowania, zdobędą informacje z dziedziny architektury, sztuki i ekologii, rozwiną kompetencje matematyczne oraz naukowo-techniczne. Wspólnie będziemy także budować modele przestrzenne.
Programowanie - Kurs dla dzieci
Warsztaty komputerowe, których celem jest poznanie podstaw różnych języków programowania stworzonych z myślą o najmłodszych. Na zajęciach będziemy stymulować kreatywność oraz rozwijać inteligencję matematyczno-logiczną. Stworzymy własne gry i animacje 2D. Zajrzymy także do magicznego świata gier i poznamy jego prawa.
Balet - Zajęcia dla dzieci
Nie ma chyba dziewczynki, która choć przez chwilię nie chciałaby poczuć się jak prawdziwa baletnica. Zajęcia baletowe to dla nich nie tylko wspaniała przygoda, taniec klasyczny rozwija poczucie rytmu, koryguje wady postawy oraz wspomaga koorydację ruchową. Taniec klasyczny rozwija twórcze zdolności oraz pozwala wyrazić emocje. Dzięki uczestnictwu w zajęciach dzieci stają się bardziej towarzyskie i pracowite.
Szczegóły i harmonogram zajęć dostępne są na stronie Pracowni Kulturalnej: http://pracowniakulturalna.pl