Kreatywne i interdyscyplinarne zajęcia w SCKM

Gdzie

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w roku szkolnym 2018/19.

http://www.sckm.krakow.pl

PRACOWNIA TERYTORIUM SZTUKI – warsztaty plastyczne dla tych, którzy pragną w przyjaznej atmosferze zgłębiać tajniki sztuk plastycznych, eksperymentować w zakresie różnych technik i form ekspresji. Zajęcia rozbudzają wyobraźnię i wrażliwość artystyczną, dostosowane do indywidualnych potrzeb i zainteresowań dziecka. Przygotowują do udziału w przeglądach plastycznych, wystawach prezentujących osiągnięcia uczestników, konkursach ogólnopolskich. W ciągu roku poznajemy kilkanaście technik plastycznych m.in. grafikę (linoryt), gipsoryt, suchą igłę, monotypię; malarstwo (akwarelę), akryl, temperę, ecoliny; rysunek (węgiel), pastel oraz inne techniki mieszane. Wykonujemy formy przestrzenne
z papier mache, gipsu, drutu.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat.
Kontakt: tel. 12 430 50 90
Prowadzenie: Violetta Chmielewska
Miejsce: SCKM, ul. Wietora 15

 
PRACOWNIA CERAMIKI I WITRAŻU – zajęcia, w trakcie których poznajemy różne techniki formowania gliny, również na kole garncarskim. Tworzone pracę są wypalane i szkliwione przez uczestników. W trakcie zajęć wszyscy chętni będą mogli również nauczyć się robienia witraży w różnych technikach witrażopodobnych oraz w technice „Tiffaniego”.
Zajęcia adresowane są do dzieci od 6 lat i do młodzieży.
Kontakt: tel. 501 285 963, 609 472 746
Prowadzenie: Dorota Małysa, Joanna Szeląg,
Miejsce: SCKM, ul. Wietora 15
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, do wyboru: poniedziałek, czwartek lub piątek

 
WARSZTATY ARTYSTYCZNO-HOBBYSTYCZE
– w programie: decoupage, ceramika, witraż, filcowanie, biżuteria artystyczna i inne drobiazgi na prezenty, a także dla upiększenia swojego życia. Podczas warsztatów nadamy przedmiotom nowe znaczenie. Stare pudełka i puszki, zamienią się we wspaniałe puzderka na biżuterię, butelki staną się wysmakowanymi flakonami, a korki od butelek elegancką biżuterią. Własnoręcznie wykonamy przedmioty z gliny, wypalimy je i ozdobimy. Poznamy ciekawe techniki witrażowe, wykonamy piękne mozaiki. Z wełny i filcu stworzymy ciekawą biżuterię i przedmioty codziennego użytku. Czeka nas wiele fascynujących przemian.
Kontakt: tel. 501 285 963, 609 472 746 lub 12 430 50 90
Prowadzenie: Dorota Małysa, Joanna Szeląg,
Miejsce: SCKM, ul. Wietora 15
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, do wyboru: poniedziałek, czwartek lub piątek

 
TKANINA ARTYSTYCZNA – podczas zajęć projektujemy i wykonujemy kilimy proste oraz tkaniny, stopniowo wprowadzamy gobelin i tkaninę współczesną. Dla dzieci w wieku od 7 do 21 lat.
Kontakt: tel. 12 430 50 90
Prowadzenie: Małgorzata Flisek
Miejsce: SCKM, ul. Dietla 53
Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 15.30-19.00
 
KREATYWNI – zabawy twórcze dla najmłodszych od 3 roku życia, rozwijające kreatywność i wyobraźnię. Warsztaty zapewniają wszechstronny rozwój – poprzez zabawę dzieci odkryją w sobie ciekawość świata, swoje talenty i możliwości. W programie: doświadczenia przyrodnicze, zajęcia plastyczno-techniczne, zabawy muzyczne, teatralne, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne, zabawy z chustą KLANZA.
Kontakt: tel. 500 11 82 32, sckm.dietla@o2.pl
Prowadzenie: Monika Puchalska
Miejsce: SCKM, ul. Dietla 53

EKOZAKRĘCENI – jeżeli lubisz robić zdjęcia motylom, ptakom, mrówkom, drzewom, chcesz zrobić własny papier ozdobny, udekorować płócienną torbę, zrobić drzewko szczęścia, bawić się poznając kreatywne sposoby przerobienia zbędnych rzeczy w super nowe, zabawne, piękne, nietuzinkowe, oryginalne, twoje własne rzeczy – to te warsztaty są właśnie dla Ciebie!
Podczas zajęć będziemy:
– ekodetektywami wędrującymi z aparatem fotograficznym na tropie poszukiwanego. Znaki szczególne: masywny, okazały, dojrzały wiekowo. Imię: pomnik przyrody oraz kolorowe motyle, pracowite pszczoły, pachnące kwiaty, zwinne wiewiórki oraz wiele innych ciekawych, zjawiskowych owadów i zwierząt. Trud obserwacji zwieńczy wystawa najciekawszych zdjęć.
– ekotwórcami drukującymi twory natury. Przydatne eksponaty: patyki, patyczki, liście różnych kształtów, igły, trawa, papier, tusz, wałek i sporo wyobraźni. Powstały obraz może być prezentem, wspomnieniem, ozdobą. Wyczarujemy też różności z papieru: lampiony, tablice do zadań specjalnych, papiery ozdobne własnej roboty i inne cuda.
– ozdabiać doniczki i przesadzać kwiaty, zrobimy ogród w słoiku, torbę z nadrukiem, sowę ze skarpetek, koraliki i wiele innych oryginalnych i pomysłowych rzeczy.
– wykorzystywać różne techniki plastyczne, aby stworzyć coś z niczego!
– przy okazji zabawy – poznawać świat przyrody!
– dużo doświadczać, bawić się i zdobywać nowe umiejętności!
Kontakt: tel.730 228 421  
Prowadzenie: Dorota Kozłowska-Buczek  
Miejsce: SCKM, ul. Dietla 53
Zajęcia odbywają się we czwartki, w godz. 15.30-18.00

 
WARSZTATY INTERDYSCYPLINARNE – AKADEMIA MŁODEGO ODKRYWCY – czy codzienne rzeczy mogą w sobie kryć niecodzienne zjawiska? Odpowiedzią na to pytanie jest cykl warsztatów, w których zacierają się granice między nauką, sztuką i zabawą. Tu dzieci w przystępny i atrakcyjny sposób poznają otaczający je świat i jego ciekawe, często zaskakujące oblicze. I tak m.in. zgłębimy magię grawitacji, dowiemy się, jak oszukać oko poprzez iluzję, spróbujemy rozszyfrować tęczę, a także wybierzemy się w wirtualną podróż
w kosmos. Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 lat.
Kontakt: 12 430 50 90 lub warsztaty.sckm@gmail.com
Prowadzenie: Beata Milligan oraz Goście
Miejsce: SCKM, ul. Wietora 15


JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych:
– klasy I-III – nauka połączona z zabawą, obejmuje program nauczania pierwszego etapu edukacyjnego oraz dodatkowe zagadnienia i bloki tematyczne,
– klasy VIII – kurs przygotowawczy do egzaminu ósmoklasisty, obejmuje powtórkę materiału, przygotowanie do rozwiązywania arkuszy egzaminacyjnych oraz doskonalenie
i kształtowanie wszystkich kompetencji językowych.
 
Kontakt: tel. 12 430 50 90, e-mail: biuro@sckm.krakow.pl
Prowadzenie: Katarzyna Gaik-Pawłowska
Miejsce: SCKM, ul. Wietora 15