Akademia Miarologii

Witajcie! Jestem architektem. Dzieci mówią na mnie Pani Miarka. Lubię mierzyć, liczyć, projektować, tworzyć plany i schematy, jednym słowem zajmuję się MIAROLOGIĄ. Słyszeliście wcześniej o takiej „nauce”? Oczywiście, że nie! To ja ją wymyśliłam i jestem w niej mistrzem. Wy też będziecie! Zapraszam do Akademii Miarologii.
Wspólnie zaprojektujemy Wasz pokój, ogród, plac zabaw, lądowisko dla balonu, osiedle mieszkaniowe, miasto, a nawet kolonię na Marsie! Nauczymy się co to jest skala, 1m2, bryły platońskie i ciąg Fibonacciego. Czemu holenderska kamieniczka jest wąska, a dach stadionu rozciąga się jak pajęczyna? Wiecie jak szybko biega karaluch i jak zaprojektować maszynę kroczącą? A może spodobają Wam się żywe algi w ścianie? Czy most może się zwijać jak gąsienica, a termity mogą być mistrzami w klimatyzacji? Jeżeli ciekawią Was takie tematy, zapiszcie się do Akademii Miarologii.

Akademia Miarologii

 

Kreatywne zajęcia dla dzieci w Krakowie

Drodzy Rodzice!
Wybierzcie Akademię Miarologii, a wkrótce zauważycie u swojego dziecka:

  • entuzjastyczne podejście do przedmiotów ścisłych;
  • chęć samodzielnych poszukiwań naukowych;
  • radość eksperymentowania i uczenia się przez działanie;
  • myślenie krytyczne;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • umiejętność refleksji i odpowiedzialność;
  • umiejętność organizowania i oceniania własnej pracy;
  • skupienie, dokładność, precyzję i dbałość o szczegóły;
  • umiejętność radzenia sobie z nietypowością i złożonością;
  • zainteresowanie nowinkami technicznymi i nowymi technologiami;
  • nowe słownictwo np.: skalówka, fraktal, heliostat, anomalia.
  • zainteresowanie zawodami inżynierskimi.

W Akademii Miarologii wszystko możemy zmierzyć od długości własnego kroku, po skalę swoich możliwości. A mierzymy, mierzymy wysoko!
Zapraszam!
Pani Miarka

Akademia MiarologiiProponowane zajęcia warsztatowe – Akademia Miarologii są przeznaczone dla dzieci od III do VIII klasy szkoły podstawowej i trwają dwie godziny lekcyjne raz w tygodniu. Oparte są o autorskie scenariusze dydaktyczno-wychowawcze opracowane przez Panią Miarkę.

Tak o prowadzonych przez Panią Miarkę zajęciach wypowiedział się Dyrektor Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej: „…Warsztaty projektowe prowadzone przez Panią mgr inż. arch. Marzenę Drankę w bardzo ciekawy sposób uzmysłowiły dzieciom wpływ przyrody na rozwiązania techniczne, ale przede wszystkim rozwinęły odwagę przedstawiania własnych pomysłów i chęć tworzenia nowych maszyn i budowli…”
Każda grupa dzieci (od 9 do 16 osób) staje się społecznością badawczą, która poznaje, analizuje i własnoręcznie eksperymentuje z konkretnymi rozwiązaniami inżynierskimi. W grupie badawczej każde dziecko jest równe, nie ma doczepionej szkolnej łatki, każde ma wpływ na kształt doświadczenia, projektu, prezentacji, każde wnosi do całości swój element. Co jest ważne dla Twojego dziecka, ważne jest też dla całej grupy badawczej. Jeżeli chce ono wprowadzić jakąś zmianę, musi to uzasadnić i przekonać do pomysłu innych. Każde dziecko może samodzielnie sprawdzić w praktyce swój pomysł, pod czujnym okiem Pani Miarki, od której z pewnością otrzyma motywację i pełne wsparcie.

Więcej o akademii: https://www.miarologia.pl/akademia/

Jeżeli chcesz zachęcić Twoje dziecko do wstąpienia do Akademii Miarologii daj mu do przeczytania ten tekst: https://www.miarologia.pl/akademia-miarologii-w-skrocie-informacja-dla-dzieci/

Wybrane tematy zajęć warsztatowych dla dzieci w Akademii Miarologii:

„Miarka się uwija”
Wiecie jak skonstruować most, w dodatku wzorując się na uroczych robakach? Czy most może się zwijać jak gąsienica? Dzieci projektują ruchome konstrukcje inżynierskie.

„M(i)arkowy samochód”
Wiecie jaka ryba ma najbardziej opływowy kształt? Dzieci projektują samochód szybki i ładny jak morskie stworzenie?

 „Ogród na miarę…”
Dzieci projektują ogród, na miarę potrzeb inwestora, na miarę możliwości wykonawcy, na miarę …

„Wieżowiec – miarka się skończyła”
Ile pięter ma wieżowiec i czy starczy miarki, aby zmierzyć jego cień? Co ma wspólnego wieżowiec z kukurydzą i bambusem? Dzieci projektują wieżowiec bioniczny.

„Miarka na platformie”
Czy można spacerować wśród chmur po wielkiej morskiej muszli? Dzieci projektują wieżę widokową w oparciu o złoty podział i ciąg Fibonacciego.
Więcej tematów tu https://www.miarologia.pl/wybrane-tematy-warsztatow/

Akademia Miarologii


Zajęcia będą się odbywały w trzech różnych lokalizacjach, różnych dniach i godzinach. Masz do wyboru: centrum Krakowa albo Czyżyny – Politechnika Krakowska, Ruczaj – Uniwersytet Jagielloński. Co wybierasz? Dostosuj termin i miejsce do planu zajęć Twojego dziecka.

link zapisy https://www.miarologia.pl/zapisy/

Czy wiesz już jaki zawód wybierze Twoje dziecko? Daj mu szanse poznać zawody inżynierskie, niech samo oceni czy są interesujące! Pamiętaj, że Pani Miarka zaraża ciekawością do świata inżynierii!

Akademia MiarologiiDane firmy:
Miarologia
REGON: 368045612
strona www: www.miarologia.pl
tel. 604818016
e-mail: akademia@miarologia.pl
fb.com/Miarologia.Marzena.Dranka/