Zajęcia dla dzieci w NCK

Gdzie

al. Jana Pawła II 232
Kraków

NCK – pomysły na zajęcia dla dzieci i młodzieży w Krakowie

Na nowy sezon krakowskie NCK przygotowało dla dzieci i młodzieży wiele atrakcyjnych propozycji.

Są wśród nich znane i lubiane zajęcia z lat poprzednich oraz kilka nowości. W przyjaznej atmosferze, wśród rówieśników i pod dobrą opieką, najmłodsi będą mogli rozwijać swoje talenty, zdobywać wiedzę i dobrze się bawić. 

zajęcia dla dzieci w krakowie

W ofercie na sezon 2023/24 nie mogło zabraknąć zajęć, które od wielu lat cieszą się wśród najmłodszych niesłabnącym zainteresowaniem. Jak co roku są też nowe propozycje.

Nowohucki Uniwersytet Dzieci
Nowohucki Uniwersytet Dzieci jest wyprawą w niesamowity świat nauki, w którym trudne zagadnienia podane są w atrakcyjnej formie, dostosowanej do dziecięcej percepcji. Do tej pory w ramach NUD działało sześć wydziałów - Wydział Detektywistyczny, Kodowanie z Robotami, Wydział Ochrony Środowiska, Wydział Programowania, Wydział Przyrodniczy i Wydział Robotyki, a od tego semestru zaczyna działalność nowy - Encek2 - warsztaty matematyczne.

Encek2 - warsztaty matematyczne - nowość w NCK!
Warsztaty, w trakcie których uczestnicy będą odkrywać tajemnice liczb, wzorów i geometrycznych kształtów, rozwijając umiejętności logicznego myślenia i nieszablonowego podejścia do rozwiązywania napotkanych problemów. Zajęcia dedykowane uczniom klas I-III, które w niestandardowy sposób umocnią podstawy matematyki.

Mały Teatr Ruchu
Mały Teatr Ruchu to wyjątkowa propozycja zakładająca pracę artystyczną z dziećmi w wieku 4-12 lat, bazująca na tańcu, ruchu i teatrze. Podstawowymi założeniami projektu są: wprowadzanie dzieci w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej oraz kreatywny rozwój. Program zajęć obejmuje m.in. rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego. Dzieci pracują w stałych grupach wiekowych, regularnie dwa razy w tygodniu, a pod koniec roku przygotowują wraz z pedagożką pokaz dla rodziny, bliskich, znajomych.

zajęcia dla dzieci w krakowie

Cheerleaders - nowość w NCK!      
Pełne energii i uśmiechu zajęcia taneczno-ruchowe z użyciem pomponów, łączące w sobie elementy tańca, ćwiczeń rozciągających oraz akrobacji. To doskonały trening ogólnorozwojowy, kształtujący poczucie rytmu, koordynację, gibkość oraz skoczność. W trakcie zajęć dzieci uczą się prostych, dynamicznych układów tanecznych, do przebojowych i energicznych piosenek.

Ceramika
Uczestnicy zajęć, po teoretycznym zapoznaniu się z procesem powstawania ceramiki, poznaniu podstaw techniki i narzędzi, będą wykonywać własne prace, nauczą się modelowania, szkliwienia i zdobienia. Zajęcia dla dzieci od 6. roku życia.

Grafika warsztatowa
Zajęcia są okazją do zapoznania się z różnorodnością technik graficznych. Pod opieką artysty grafika uczestnicy poznają tajniki warsztatu graficznego, materiały i narzędzia, będą powielać swoje dzieła wtechnikach: linorytu, gipsorytu i monotypii. W przyjaznej atmosferze, poprzez twórcze eksperymenty, będzie okazja do rozwijania wyobraźni i zdolności plastycznych. Zajęcia dla dzieci od 7. roku życia.

krakow

Dziecięcy Zespół Góralski MALI HAMERNICY
Członkami Małych Hamerników są dzieci i młodzież w wieku 5-15 lat. W swoim bogatym repertuarze zespół posiada pieśni i tańce prezentujące w autentycznej formie folklor Skalnego Podhala. W trakcie ponad trzydziestu lat działalności Mali Hamernicy dali ponad siedemset koncertów w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody na festiwalach folklorystycznych.

Zapisy już trwają. Zapraszamy!
Pełny wykaz zajęć dla dzieci na: www.nck.krakow.pl